Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

2013 – Kolejny, trudny rok dla branży budowlanej

2013 - kolejnym, trudnym rokiem dla branży budowlanejNiestety, jak prognozuje AIF Kancelaria na podstawie danych naszego strategicznego partnera, Biura Informacji Gospodarzcej BIG InfoMonitor, rok 2013 nie będzie lepszy od minionego jeśli chodzi o branżę budowlaną. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja tego sektora może się nawet pogorszyć, gdyż połowa przedsiębiorców nie planuje zwiększenia produkcji, a większość z nich wciąż oczekuje na zaległe płatności. Szykuje się rok stagnacji, a to może skutkować kolejnymi upadłościami firm budowlanych.

Branża budowlana wypada wyjątkowo niekorzystnie na tle innych sektorów i taka sytuacja trwa od ponad roku. Po Mistrzostwach Euro 2012 okazało się, że pojawiły się duże trudności z odzyskaniem należnych płatności. Dotknęły one część wielkich i ogrom mniejszych przedsiębiorstw budowlanych. Niektóre firmy upadły, inne do tej pory czekają na uregulowanie przeterminowanych faktur. Cała branża narzeka na zatory płatnicze i tylko niecała połowa z nich otrzymuje na czas przynajmniej część należności. Problemy ciągnące się od minionego roku oraz niewielka ilość nowych inwestycji składają się na bardzo złą kondycję branży budowlanej, która nie polepszy się w 2013 roku. W sektorze pochodnym – budownictwie mieszkaniowym – nie jest lepiej odkąd zakończył się program „Rodzina na Swoim”.

W tym ciężkim okresie nie warto czekać, aż kontrahenci z branży budowlanej spłacą nam zaległe zobowiązania, gdyż mijający czas nie działa na naszą korzyść, a grono firm ogłaszających upadłość stale się powiększa.

– Tylko podjęcie szybkich kroków i oddanie sprawy do windykacji może realnie zwiększyć szanse na odzyskanie pieniędzy. Nie czekajmy, aż dłużnik ogłosi bankructwo. Należy działać we wczesnym etapie sprawy, już wtedy, gdy zorientujemy się, że mogą pojawić się problemy z zapłatą. – mówi prezes AIF Kancelaria Sp. z o. o. Tomasz Brusiło.

Jako specjaliści od prawa budowlanego, AIF Kancelaria potrafi celnie ocenić sytuację finansową dłużnika. Wielokrotnie prowadziła już sprawy przeciwko przedsiębiorcom z branży budowlanej i wyspecjalizowała się w windykacji z tego sektora. AIF Kancelaria walcząc o zaległe płatności używa nowatorskich rozwiązań i potrafi wpłynąć na ocenę reputacji dłużników zamieszczając ogłoszenie o ich zadłużeniu na giełdzie wierzytelności (www.gieldawierzytelnosci.aif.com.pl) oraz na Giełdzie Wierzytelności Gospodarczych S.A. (www.gwg.pl), z którą współpracuje. Taki wpis wywiera dużą presję na dłużniku i wpływa negatywnie na jego reputację wśród kontrahentów. Oprócz tradycyjnej windykacji, jest to skuteczne narzędzie motywujące do zapłaty.

Paulina Milka

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej