Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Agresywna windykacja długów? Nie w AIF Kancelarii! Odzyskamy Twoją należność zgodnie z prawem

Ile firm, tyle metod windykacji. Nie wszystkie z nich okazują się zgodne z zasadami etyki, panującymi w branży. Groźby, zastraszanie, bezprawne wchodzenie do domu dłużnika – tak działa coraz więcej 'specjalistów od odzyskiwania należności’. Domagając się spłaty długu w ten sposób, wierzyciele łamią prawo. Przeczytaj więcej o agresywnej windykacji i sprawdź, dlaczego nie powinieneś podejmować współpracy z firmą, która stosuje nielegalne praktyki!

Windykacja za wszelką cenę? AIF Kancelaria jej nie praktykuje! Tak działają amatorzy

Nie bez przyczyny wiele osób myli windykatora z komornikiem. Coraz częściej słyszymy przecież o nękaniu dłużników i próbach wymuszenia zwrotu należności. Zgodnie z literą prawa, windykator nie może jednak nikogo nachodzić ani nękać – są to działania karalne, łamiące prawa dłużników. Mówi się wówczas o tzw. agresywnej windykacji, która zamiast skupiać się na znalezieniu kompromisu, skupia się wokół uprzykrzania życia dłużnikowi.

Po czym rozpoznać, że windykator przekracza swoje kompetencje? Do najczęstszych zachowań niezgodnych z prawem należą:

 • natarczywe telefony i SMS-y z żądaniem zwrotu długu – podejmowanie prób kontaktu z dłużnikiem jest ważnym etapem windykacji polubownej. Nie może natomiast dochodzić do sytuacji, gdy windykator dzwoni zbyt często, a kontakt staje się natarczywy. Regularne dzwonienie w godzinach pracy lub nocne telefony są niedopuszczalne, podobnie jak informowanie o zadłużeniu osób postronnych: członków rodziny lub pracodawcy dłużnika.
 • zastraszanie, obrażanie, nachodzenie – agresywnych metod windykacji nie brakuje. To między innymi groźby, kierowane w kierunku osoby zalegającej ze spłatą. Stosowanie gróźb karalnych, nękanie, a także nachodzenie dłużników w pracy bądź miejscu zamieszkania to działania, które można potraktować jako przestępstwo.

Agresywne praktyki windykacyjne są nie tylko nieprofesjonalne. To jawne łamanie prawa!

Odzyskiwanie długów w ramach agresywnej windykacji nie jest niczym innym, jak łamaniem praw konsumentów! Nikt nie może nękać drugiej osoby, zarówno jeśli mowa o wysyłaniu e-maili lub SMS-ów, jak również pojawianiu się w miejscu pracy. Podobnie wygląda kwestia wchodzenia do domu dłużnika – bez jego zgody, windykator nie może przekroczyć progu, a tym bardziej spisywać majątku i straszyć jego przejęciem. W AIF Kancelarii nie stosujemy takich praktyk. Zamiast tego, odzyskujemy pieniądze zgodnie z etyką zawodową. Co ważne, nasze metody są wysoce skuteczne: posiadamy pokaźne zaplecze merytoryczne, pozwalające nam sprawować pełną kontrolę nad każdą prowadzoną sprawą. Respektujemy prawa dłużników, gdyż nie jesteśmy ich wrogami.

Naszym zadaniem jest godna reprezentacja wierzycieli, a ta nie może odbywać się w agresywny, bezprawny sposób. Jako specjaliści od trudnych spraw windykacyjnych, którzy działają w branży od niemal 20 lat, wypracowaliśmy skuteczne, legalne metody działania. Zarówno windykacja polubowna jak też sądowa, jest przez nas prowadzona z uwzględnieniem dobrych praktyk. Zajmujemy się odzyskiwaniem należności wolnym od gróźb, nękania czy wzbudzania poczucia zagrożenia. Nie straszymy komornikiem, nie pracujemy na granicy prawa i nikomu nie dajemy przyzwolenia na takie postępowanie! Zatrudnij prawników AIF Kancelaria i zyskaj pewność, że Twoje pieniądze zostaną odzyskane w pełni profesjonalnie!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej