Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

AIF Kancelaria zablokuje dłużnikom zdolność kredytową

AIF Kancelaria wpisze swoich dłużników do Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Z usług InfoMonitora korzystają wszystkie banki w Polsce przy pobieraniu informacji o potencjalnych kredytobiorcach. W dniu 01 sierpnia 2010 podpisana została umowa o współpracy pomiędzy AIF Kancelaria Sp. z o.o. a InfoMonitorem.

Wejście w życie ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych spowodowało poszerzenie podmiotów, które mogą dokonywać wpisu dłużników do Biura Informacji Gospodarczej. Na mocy nowej ustawy wpisów mogą dokonywać również firmy windykacyjne nabywające wierzytelności od innych wierzycieli.

AIF Kancelaria sp. z o.o. jest jedną z pierwszych firm o zasięgu ogólnopolskim, która nabywając wierzytelności w drodze przelewu będzie wpisywać je do Centralnej Ewidencji Dłużników. Warunkiem nie dokonania wpisu będzie spłata zadłużenia w terminie jednego miesiąca od daty wezwania lub zawarcie ugody z dłużnikiem.

To istotna zmiana, która daje wierzycielom nowe narzędzia skutkujące lepszą ściągalnością należności. Przedsiębiorca dbający o swoją reputację nie pozwoli, aby jego dane znalazły się w Biurze Informacji Gospodarczej – zauważa Tomasz Brusiło – prezes AIF Kancelaria.

W tym celu AIF Kancelaria sp. z o.o. podejmuje współpracę z InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej S.A. z siedzibą w Warszawie, którego akcjonariuszami są: Biuro Informacji Kredytowej S.A., Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. i Związek Banków Polskich. InfoMonitor zarządza największą ilością informacji gospodarczych.

Rozwiązanie takie korzystne jest zarówno dla podmiotów zajmujących się windykacją, a także dla biur informacji gospodarczej. Firmy windykacyjne zyskują dodatkowy element nacisku na dłużnika, a BIG dane dotyczące sytuacji na rynku. Taka regulacja jest także istotna dla uczestników rynku, w szczególności przedsiębiorców, którzy mogą zweryfikować swoje stanowisko co do potencjalnych i stałych kontrahentów.

Nowe zmiany to także lepsza możliwość weryfikacji nieaktualnych danych ujętych w biurze informacji gospodarczej – wskazuje Tomasz Brusiło – prezes AIF Kancelaria. Firmy windykacyjne jako specjaliści, którzy stale będą współpracować w biurem informacji gospodarczej zadbają o aktualność danych, gdy „pojedynczy” wierzyciel niekiedy zapomni o tym. Będzie to wyrazem ich rzetelności w obrocie i dbaniem o należny prestiż. Z pewnością, aktualizacji danych od firm windykacyjnych będą żądali również dłużnicy, którzy spłacą swoje długi.

Nowa ustawa już znajduje wielu entuzjastów w obrocie, coraz częściej słychać o współpracy firm windykacyjnych z biurem informacji gospodarczej.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej