Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Co daje umieszczenie dłużnika na Giełdzie Wierzytelności i dlaczego warto przemyśleć ten krok?

Kiedy dłużnik uparcie zwleka ze spłatą należności, na próżno czekać i dawać mu kolejne szanse. Znacznie skuteczniejsze okaże się zastosowanie wobec niego tak zwanego 'straszaka’ w postaci zagrożenia wpisaniem jego zobowiązania na Giełdę Wierzytelności. Z czym wiąże się takie działanie i czy jest ono opłacalne dla wierzyciela? Na te i inne pytania dotyczące windykacji długów odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Co warto wiedzieć o Giełdzie Wierzytelności?

Giełda Wierzytelności to platforma internetowa, stanowiąca nowoczesne narzędzie do walki z dłużnikami. Pozwala ona wierzycielowi legalnie opublikować dane osoby, zalegającej mu ze spłatą świadczenia. W efekcie każdy użytkownik internetu może z łatwością sprawdzić, czy konkretny przedsiębiorca lub firma jest zadłużona. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google nazwę firmy lub nazwisko interesującej nas osoby – jeśli jego dane zostały upublicznione na Giełdzie Wierzytelności, taka informacja natychmiast się pojawi, przestrzegając przed współpracą z dłużnikiem.

Otwarta Giełda Wierzytelności przygotowana przez AIF Kancelarię jest niezwykle skutecznym narzędziem, gdyż długi są pozycjonowane i zasysane przez inne Giełdy. To oznacza, że wszyscy potencjalni kontrahenci oraz inni wierzyciele mogą w łatwy sposób dowiedzieć się o zadłużeniu. Co więcej, o zaległych należnościach wiedzą również banki. Jeśli więc dane dłużnika zostaną zamieszczone na Giełdzie Wierzytelności, nie otrzyma on kredytu ani leasingu. Na tym nie koniec możliwości, jakie daje platforma wychodząca naprzeciw wierzycielom, toczącym walkę z dłużnikami. Jeszcze jednym ważnym aspektem jest opcja sprzedaży długu, umieszczonego na Giełdzie.

Wierzytelność wystawioną na Giełdzie można odkupić. To oznacza spore kłopoty dla dłużnika

Ustaliliśmy już, że skorzystanie z bezpłatnej Giełdy Wierzytelności to korzystne rozwiązanie dla wierzyciela. Trzeba jeszcze wspomnieć, że mobilizacja dłużnika do szybszej spłaty zobowiązania wynika nie tylko z opublikowania jego danych na giełdzie długów. Gdy osoba, której ktoś zalega ze spłatą należności, umieści dług na otwartej Giełdzie Wierzytelności, inny podmiot może go odkupić. Tą możliwością bardzo często zainteresowane są np. kancelarie windykacyjne. Nie jest to dobra wiadomość dla dłużników, ponieważ gdy zobowiązanie zostanie sprzedane, otrzymają oni nowego wierzyciela – tym razem gorszego – znacznie bardziej skutecznego. Kancelaria windykacyjna nie będzie negocjować ani nie pozwoli się zwodzić. Przeciwnie, natychmiast wdroży procedury prowadzące do spłaty zadłużenia. Taki rozwój sprawy najczęściej skutkuje uregulowaniem długu i kończy się pomyślnie zarówno dla wierzyciela (który sprzedał długi), jak i dla kancelarii (która uporała się z dłużnikiem).

Jeśli mają Państwo pytania związane z Giełdą Wierzytelności oraz działaniami windykacyjnymi, zachęcamy do kontaktu. Specjaliści z AIF Kancelarii zawsze służą fachową pomocą dotyczącą odzyskiwania należności.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej