Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Giełda wierzytelności – sprawdź jak sprzedawać i kupować długi

Zdarzają się sytuacje kiedy współpraca z dłużnikiem nie układa się według oczekiwań. Liczba osób zadłużonych wzrasta, a tym samym zwiększa się liczba firm oczekujących na swoje należności pieniężne. Jeśli podjęte przez Ciebie działania nakierowane na kontakt z dłużnikiem nie przynoszą oczekiwanych efektów spróbuj sprzedać wierzytelność na internetowej giełdzie długów! Przeczytaj niniejszy artykuł i poznaj jak działa sprzedaż i kupno na giełdzie wierzytelności.

Zestaw podstawowych informacji, czyli czym jest internetowa giełda wierzytelności

Giełda wierzytelności znana jest również jako internetowa giełda długów. Termin ten staje się coraz bardziej popularny. Ale co tak naprawdę oznacza? Jej działanie jest bardzo proste. Można powiedzieć, że jest to tzw. rejestr, gdzie wierzyciel zamieszcza ofertę sprzedaży przysługującego mu długu. Natomiast osoby prywatne lub przedsiębiorstwa mogą go kupić. Co to ma na celu? Jako wierzyciel sprzedajesz zadłużenie w niższej kwocie i zyskujesz szansę na odzyskanie części zaległych pieniędzy. Warto również dodać, że na internetowej giełdzie wierzytelności są dostępne informacje o zadłużonych firmach lub osobach fizycznych. To właśnie tutaj można sprawdzić, czy kontrahent jest wypłacalny. Bardzo często z takich informacji korzystają np. banki lub przedsiębiorstwa telekomunikacyjne. Działanie internetowej giełdy długów jest podparte odpowiednimi przepisami, a dokładnie art. 509 Kodeksu Cywilnego mówiącym o tym, że wierzyciel nie potrzebuj zgody dłużnika, aby przenieść wierzytelność na osobę trzecią. Dla nabywcy długu jest również istotna informacja. Wraz z kupnem uzyskuje on wszelkie prawa z nim związane włącznie z możliwością dochodzenia o zaległe odsetki.

Warto korzystać z giełdy wierzytelności? Eksperci z AIF Kancelarii odpowiadają

Z internetowej giełdy długów najczęściej korzystają trzy grupy osób. Pierwsza są to wierzyciele chcący sprzedać dług. W drugiej grupie znajdują przedsiębiorstwa sprawdzające wypłacalność swoich dłużników. Natomiast do trzeciej grupy zalicza się firmy windykacyjne zainteresowane kupnem długu. Korzystanie z giełdy wierzytelności niesie za sobą dwie najważniejsze korzyści. Przede wszystkim osoby wystawiające wierzytelność na sprzedaż mają szansę na odzyskanie części swoich należności, a tym samym zachowanie płynności finansowej. Wystawienie oferty sprzedaży może być pewnego rodzaju formą motywacji dla dłużnika do spłaty zaległości. Prowadzona przez naszą AIF Kancelarię darmowa giełda wierzytelności to skuteczne narzędzie do wymiany informacji o krajowych rejestrach długów i dłużników. Jeśli chcesz wystawić swój dług do sprzedaży lub znalazłeś interesującą ofertę kupna służymy kompleksową pomocą. Naszym zadaniem jest poinformowanie kupującego o tym, czy wierzytelności są bezsporne, nieprzedawnione oraz nie posiadają wad prawnych. Istotną informacją jest również to, czy dług wynika z dokumentów księgowych, prawomocnego wyroku, nakazu lub ugody sądowej lub umowy z bankiem. Nasi doświadczeni prawnicy gwarantują Ci bezpieczeństwo na najwyższym poziomie oraz prawidłowe dopełnienie wszystkich formalności podczas zawarcia cesji wierzytelności!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej