Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Istotne zmiany w prawie! Odzyskaj VAT i zleć szybką windykację

Przedsiębiorcy mogą odetchnąć z ulgą, nadchodzą korzystne zmiany w zwrocie VAT. Szybszy odpis podatku to szansa na błyskawicznie podjęcie działań w zakresie windykacji należności. Zmiany w prawie dotyczące podatku VAT będą swoistym środkiem, wspomagającym windykację. Teraz odzyskanie środków pieniężnych od feralnego kontrahenta będzie prostsze. Dlaczego nowe regulacje prawne mogą ułatwić windykację, powiemy w dalszej części artykułu.

Nowe przepisy to ulga dla przedsiębiorców

Nowe przepisy w zakresie VATu weszły w życie 1 stycznia 2019 r. i zniosły wymóg składania odrębnego wraz z deklaracją wniosku o zwrot podatku. Został zlikwidowany również wymóg przygotowania wniosku o zwrot w przyspieszonym terminie. Nowela określa skrócenie okresu, po upływie którego wierzytelność można uznać za nieściągalną. Zmiany dotyczą art. 89b ust. 1-2 ustawy o podatku od towarów i usług. Dotychczas termin ten wynosił 150 dni od dnia upływu terminu płatności określonego na fakturze lub w zawartej umowie. Nowy termin określony przez ustawodawcę skraca ten okres do 90 dni.

Nowelizacja przepisów zmorą dla dłużników

Należy wskazać, że wcześniejszy odpis VAT to swoisty środek wspomagający windykację należności. Zgłoszenie do Urzędu Skarbowego kontrahentów zalegających w płatnościach skutkuje koniecznością szybszego skorygowania przez nich podatku VAT z kosztów. Jest to niezwykle dotkliwa sankcja dla dłużników, którzy dotychczas korzystali podwójnie, nie płacąc swoich zobowiązań terminowo. Przedsiębiorcy muszą mieć jednak świadomość, że ze złożeniem wniosku o VAT oraz windykacją nie należy zwlekać. Jeśli dłużnik wyrejestruje się z VAT, odpis stanie się niemożliwy! Jako kancelaria z wieloletnim doświadczeniem zalecamy, by po odpisaniu VAT od razu przystąpić do odzyskania wierzytelności.

Windykacja należności na koszt dłużnika

Nowe przepisy w zakresie podatku VAT mogą znacząco wpłynąć na poprawę płynności finansowej wielu firm. Windykacja należności stanie się jeszcze szybsza i skuteczniejsza. Warto przypomnieć, że AIF Kancelaria prowadzi windykację w opcji na koszt dłużnika. Za pracę naszych specjalistów po zakończonym postępowaniu płaci dłużnik, a przedsiębiorca odzyskuje 100% swojej należności. Aby rozpocząć współpracę z naszą kancelarią wystarczy przesłać dokumenty potwierdzające powstanie wierzytelności. Bezpłatnie i niezobowiązująco sprawdzimy szanse na błyskawicznie odzyskanie środków pieniężnych. Przygotujemy dla Państwa raport w tym zakresie wraz z propozycją windykacji na koszt dłużnika. Pieniądze z wystawionych faktur, zrealizowanych umów są Państwu należne. Warto postawić na pomoc AIF Kancelaria i przekonać się, że nieprzypadkowo jesteśmy liderem w branży windykacyjnej. Zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej