Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Jak skutecznie uporać się z dłużnikami? Poznaj 5 sprawdzonych kroków

Jak skutecznie uporać się z dłużnikamiOpóźniający się w spłatach kontrahenci utrudniają funkcjonowanie każdej firmie. Odzyskiwanie należności od dłużników sprawia wiele trudności szczególnie niewielkim przedsiębiorstwom, które monitoring płatności prowadzą samodzielnie. W poniższym artykule wyjaśnimy, jak skutecznie pozbyć się długów, dzięki 5 prostym krokom

Krok 1. Weryfikuj kontrahentów – nawiązując współpracę z nowym kontrahentem opierającą się na płatnościach terminowych należy zawsze zweryfikować jego kondycję finansową. W przypadku współpracy ze spółkami możemy sprawdzić, czy w KRS nie widnieją zaległości w płatnościach np. podatkowych lub bezskuteczne egzekucje komornicze. Warto też sprawdzić wpisując nazwę firmy w wyszukiwarkę internetową, czy kontrahent nie widnieje na giełdach wierzytelności. Zawsze należy czytać opinie o danym podmiocie, gdyż inne firmy mogą wyrażać o nim negatywne opinie na forach internetowych. Dokładny wywiad gospodarczy przedsiębiorcy mogą zlecić kancelarii windykacyjnej jest to niezmiernie istotne, gdy współpraca opiewa na znaczne kwoty pieniężne.

Krok 2. Działaj prewencyjnie – wystawiając faktury warto zaopatrzyć się w pieczęć prewencyjną kancelarii windykacyjnej. Taka pieczątka widniejąca na fakturze to akcent komunikujący, że mamy wsparcie specjalistów od windykacji należności, którzy w przypadku braku spłaty zajmą się sprawą.

Krok 3. Reaguj na opóźnienia – regularne monitorowanie spływu płatności to bardzo istotna czynność dla każdego odpowiedzialnego właściciela firmy. Szybkie zauważenie braku spłaty pozwala na natychmiastową reakcję. Nie należy odkładać ponaglenia kontrahenta na później. Niezwłocznie wyślijmy wezwanie do zapłaty pocztą tradycyjną. Taki gest da nam pełen obraz, czy brak płatności jest skutkiem zaniedbania, czy celowym działaniem. Brak reakcji na otrzymane wezwanie to bodziec do skorzystania z usług profesjonalnej kancelarii windykacyjnej.

Krok 4. Windykuj samodzielnie – przedsiębiorcy mogą spróbować samodzielnej windykacji telefonicznej. Kiedy dłużnik nie reaguje na wezwania do zapłaty skontaktujmy się z nim telefonicznie w celu uzyskania informacji o przyczynach braku spłaty zobowiązania. Możemy też pokusić się o osobistą wizytę w siedzibie firmy dłużnika. Jeśli jednak taki kontakt nie przyniesie szybkiego efektu, a dłużnik będzie nas zwodził zapewnieniami i obietnicami niezwłocznie zlećmy windykację doświadczonej kancelarii windykacyjnej.

Krok 5. Windykuj ze specjalistami – kancelaria prawna w profesjonalny sposób egzekwuje należność na etapie polubownym, sądowym i komorniczym. Profesjonaliści wyręczą przedsiębiorcę w większości czynności prawnych, a także poprowadzą skuteczne negocjacje. Po zmianie przepisów należności powstałe pomiędzy przedsiębiorcami windykowane są na koszt dłużnika, dlatego przedsiębiorca zlecający egzekwowanie długu nie płaci za pracę kancelarii. Współpraca z firmą windykacyjną to najlepszy sposób na szybkie i skuteczne odzyskanie długu nawet od bardzo trudnych kontrahentów.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej