Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Jakie rodzaje windykacji stosuje AIF Kancelaria? Sprawdź przed odzyskaniem długu!

Jeżeli zmagasz się z problemem nieopłaconych faktur wśród kontrahentów biznesowych lub osób prywatnych, windykacja będzie świetnym rozwiązaniem dla Twojego przedsiębiorstwa. Zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na przeprowadzenie tego typu działań w ramach współpracy z doświadczoną kancelarią. To gwarancja skuteczności oraz relatywnie szybkiej spłaty zobowiązania przez dłużnika. Zanim jednak zdecydujesz się wyegzekwować należne Ci pieniądze, przekonaj się jakie rodzaje windykacji stosuje AIF Kancelaria – niekwestionowany lider skutecznego odzyskiwania długów.

Windykacja polubowna. Zdecydowaną większość długów odzyskujemy już na tym etapie!

Udokumentowane kwalifikacje oraz niemalże dwie dekady doświadczenia w branży prawniczej sprawiają, że AIF Kancelaria może pochwalić się ogromną skutecznością w ściganiu należnych Ci pieniędzy. Zdecydowaną większość prowadzonych spraw rozwiązujemy na etapie polubownym w maksymalnie 30 dni kalendarzowych od zgłoszenia problemu przez Klienta. Skuteczna windykacja polubowna to zbiór czynności, jakie będą przeprowadzane na etapie przedsądowym. Jak sama nazwa wskazuje, celem takiego kroku będzie legalny kontakt z dłużnikiem i użycie odpowiedniej argumentacji, która nakłoni go do opłacenia zobowiązania finansowego. Za sukces w takim rodzaju windykacji należy uznać przede wszystkim spłatę zalegających faktur lub przedsądowe zawarcie ugody. W żargonie prawniczym, windykacja polubowna nazywana jest windykacją miękką – ze względu na łagodny tok prowadzenia sprawy.

Brak powodzenia windykacji miękkiej powoduje uruchomienie procedur windykacji twardej

Jeżeli jednak polubowne starania nie przyniosą oczekiwanego skutku, doświadczona kancelaria prawnicza przechodzi do windykacji twardej – sądowej. Kroki te podejmowane są w przypadkach, kiedy dłużnik nie reaguje na próby kontaktu, utrudnia możliwość przeprowadzenia negocjacji lub po prostu nadal zalega pieniądze Klientowi reprezentowanemu przez prawników. Obowiązujące w Polsce przepisy wymagają sporządzenia odpowiedniego pozwu w trakcie windykacji sądowej, który można złożyć do sądu właściwego lub do sądu internetowego. Pomoc pełnomocnika z kancelarii windykacyjnej umożliwia maksymalnie efektywną windykację twardą w możliwie najkrótszym czasie.

Windykacja miękka bądź twarda zawodzi? Czas na egzekucję komorniczą!

To ostatni rodzaj odzyskiwania należnych Ci pieniędzy z nieopłaconych faktur. Uruchomienie postępowania egzekucyjnego wymaga uzyskania sądowego nakazu zapłaty. Dopiero wówczas jest możliwe skierowanie sprawy do komornika, który bardzo skutecznie wyegzekwuje zobowiązanie finansowe wobec Ciebie lub Twojego przedsiębiorstwa. W naszym kraju tego typu instytucje mogą zająć oraz sprzedać ruchomości i nieruchomości lub inne dobra materialne. Jako AIF Kancelaria, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, współpracujemy wyłącznie z godnymi zaufania kancelariami komorniczymi na terenie całej Polski.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej