Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Kontrahent nie uregulował faktury VAT? Czas wysłać wezwanie do zapłaty

Niezapłacone faktury są jedną z głównych przyczyn zatorów finansowych w polskich firmach. Każda kolejna przeterminowana należność przybliża Cię do popadnięcia w spiralę zadłużenia. Dlatego jako pokrzywdzony, który nie otrzymał pieniędzy w terminie określonym na fakturze, nie możesz biernie czekać na rozwój wydarzeń. Masz prawo domagać się spłaty należności i w Twoim interesie jest, by z niego skorzystać.

Twoi klienci nie płacą w terminie? Nie zdają sobie sprawy, czym ryzykują!

Odpowiedzialny przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na opóźnienia w płatnościach za faktury. Nawet, jeśli kondycja finansowa firmy jest bardzo dobra, godzenie się na straty nigdy nie działa na jej korzyść. W związku z tym, że nowoczesne metody egzekwowania należności dają możliwość polubownego załatwienia sprawy, nieskorzystanie z nich byłoby strategicznym błędem.

Kiedy próby polubownego kontaktu i rozmów z nieuczciwym kontrahentem okazują się nieskuteczne, należy sięgnąć po inny oręż – wezwanie do zapłaty należności. Jest to oficjalne pismo, zawierające informacje o kwocie zadłużenia oraz terminie, w jakim wierzyciel domaga się jego uregulowania. Cel wysłania takiego upomnienia do dłużnika to nakłonienie go do spłaty zobowiązania bez wkraczania na drogę sądową. Wskazując ostateczny termin na uregulowanie całej należności i zawiadamiając kontrahenta o kolejnych planowanych krokach (postępowaniu sądowym), często udaje się go przekonać, że oddanie długu będzie mu na rękę. Dobrze napisane wezwanie do zapłaty nierzadko uświadamia dłużnika, w jakiej sytuacji się znalazł i powoduje, że decyduje się on przystać na żądania drugiej strony.

Na problemy z egzekwowaniem należności jest metoda: windykacja na koszt dłużnika

Zlecona naszej Kancelarii windykacja faktur na koszt dłużnika przebiega szybko i niemal w każdym przypadku prowadzi do ukarania winnego. Sprawy staramy się rozwiązywać poza sądem, stosując konsekwentne działania, zgodne z literą prawa. W Twoim imieniu zajmiemy się zgromadzeniem niezbędnych dokumentów i dowodów, potwierdzających zawarcie umowy z nierzetelnym kontrahentem. Wystosujemy oficjalne wezwanie do zapłaty i zrobimy co w naszej mocy, aby odzyskać należność. Opowiedz nam o swojej sytuacji, a my zweryfikujemy wypłacalność dłużnika i znajdziemy rozwiązanie, które Cię usatysfakcjonuje! W ten sposób unikniesz poważnych problemów i zachowasz płynność finansową, dzięki której Twoja firma będzie sprawnie funkcjonować. Zachęcamy do kontaktu z naszymi prawnikami, przed którymi dochodzenie należności za nieopłacone faktury nie ma żadnych tajemnic.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej