Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Kontrahent nie zapłacił? Sprawdź czego NIE robić, chcąc odzyskać dług!

Zawierając umowę z kontrahentem z pewnością liczyłeś na to, że ten terminowo wywiąże się ze swojego zobowiązania. Niestety, rzeczywistość bywa inna – niewykonanie bądź nienależyte wykonanie umowy to problem, z którym mierzy się wielu polskich przedsiębiorców. Jeszcze częściej dochodzi do opóźnień w płatnościach. Gdy Ty wywiązałeś się z umowy, a druga strona spóźnia się z uregulowaniem zapłaty, czas działać. Trzeba jednak uważać: nerwowa sytuacja sprzyja popełnieniu błędów, które mogą uniemożliwić wyegzekwowanie należności. Tych zachowań się wystrzegaj, jeśli zależy Ci na odzyskaniu pieniędzy!

Windykacja długów w pojedynkę, bez wystarczającej wiedzy prawniczej

To zrozumiałe, że jako oszukany przedsiębiorca chcesz szybko porozumieć się z dłużnikiem i nakłonić go do spłaty zobowiązania. Musisz wiedzieć, że dobre chęci nie wystarczą, aby uporać się z kontrahentem. W wielu przypadkach dłużnikami są osoby, które zalegają ze spłatą wielu wierzycielom. Znają oni obowiązujące prawo i wiedzą, w jaki sposób „obchodzić” przepisy. Potrafią skutecznie unikać kontaktu oraz stosować znakomite wymówki. Jako osoba niedoświadczona w zakresie windykacji, nie powinieneś podejmować się jej na własną rękę. To sprzyja uleganiu zapewnieniom dłużników i godzeniu się na ich propozycje. Nierzetelni kontrahenci są świetnymi manipulatorami. Nieznajomość przepisów prawa oraz pochopne działanie pod wpływem emocji nie pomogą Ci w odzyskaniu należności. Odradzamy bycie pobłażliwym wobec dłużników. Jeżeli na poważnie traktujesz swoją firmę i zależy Ci na utrzymaniu płynności finansowej, nie bój się korzystać z pomocy fachowców od windykacji.

Oczekiwanie na cud to droga donikąd! Nie zwlekaj, bo dług się przedawni

Często mają miejsce sytuacje, w których wierzyciel pokłada nadzieję w obietnicach dłużnika. Nierozważne, bierne przyglądanie się opóźnieniom w płatnościach pozwala kontrahentom realizować swój plan i unikać płacenia tak długo, jak to tylko możliwe. Jako wykonawca, który nie ma zamiaru ustępować swojemu dłużnikowi, nie wahaj się z rozpoczęciem windykacji. Miej na uwadze fakt, że z czasem roszczenia ulegają przedawnieniu. Im wcześniej zareagujesz, tym większe masz szanse na polubowne rozwiązanie sporu z dłużnikiem. Nasza Kancelaria prowadzi sprawy windykacyjne z dużą skutecznością już od ponad 19 lat. Uchronimy Cię przed popełnieniem błędów i odzyskamy Twój dług w krótkim czasie. Przekonaj się, jakie efekty zapewnia windykacja należności nadzorowana przez profesjonalistów i nie daj się dłużnikowi!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej