Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Koronawirus a windykacja. Spiesz się ze skierowaniem sprawy do sądu!

Pandemia koronawirusa poważnie osłabiła sytuację ekonomiczną tysięcy przedsiębiorców. Kryzys już teraz jest bardzo głęboki, a jesteśmy dopiero na początku nierównej walki z wirusem, zbierającym śmiertelne żniwo na całym świecie. Naruszona została płynność finansowa wielu firm i wszystko wskazuje na to, że w obliczu epidemii, wiele z nich stanie się niewypłacalna. „Nie można czekać z windykacją nierzetelnych kontrahentów” – twierdzi Tomasz Brusiło, prezes AIF Kancelaria.

Problemy polskich przedsiębiorców nigdy nie były tak poważne

Szacuje się, że już za dwa miesiące w poważnych problemach będzie około 30% polskich firm transportowych. Poważnie ucierpią też inne branże, m.in. turystyczna, handlowa i budowlana. Całkowity brak zleceń lub znaczne zmniejszenie liczby zamówień, zawieszona produkcja i absencja pracowników – to wybrane z negatywnych konsekwencji koronawirusa. Skala zagrożenia dla gospodarki jest niezwykle szeroka i trzeba przygotować się na to, że skutki pandemii będą odczuwalne nawet przez wiele lat po jej ustaniu.

Skieruj pozew do e-sądu

W tej sytuacji radca prawny Rafał Ptak zaleca swoim Klientom: „Wierzyciele, którzy dawali wcześniej szansę swoim kontrahentom, odwlekając im termin zapłaty często o wiele miesięcy a czasami i lat, muszą szybko kierować sprawy do sądu. Najlepiej do najtańszego e-sądu! ”.

Twój dłużnik zalegał z płatnościami przez długi czas, w tym czasie jego firma funkcjonowała, zaciągała i spłacała bieżące długi, ale nie wystarczyło mu środków na spłatę starszej wierzytelności. Jakie jest prawdopodobieństwo że teraz spłaci Twoje roszczenie?

Zarówno akcja „Zostań w domu”, jak i obowiązkowa kwarantanna spowolniły gospodarkę, pozbawiając przedsiębiorców głównego źródła utrzymania. Fala bankructw jest nieunikniona, gdyż nawet obiecywane przez rząd wsparcie finansowe nie pokryje strat, spowodowanych rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Nie jest to dobra wiadomość dla wierzycieli, ubiegających się o zwrot należności od firm, mierzących się z problemami finansowymi. Pandemia i idące za nią horrendalne straty uniemożliwią im bowiem funkcjonowanie. Dlatego w żadnym wypadku nie warto czekać na rozwój wydarzeń! Odwlekanie windykacji i dawanie kontrahentom czasu na spłatę długów to najgorsze z możliwych rozwiązań.

Skieruj sprawę do e-sądu, zanim dojdzie do załamania gospodarki!

Wierzyciele zastanawiają się, co im da sąd jeżeli dłużnik będzie niewypłacalny? AIF Kancelaria ma doświadczenie w takich sprawach. Przedsiębiorcy mając coraz większe zadłużenia funkcjonują jeszcze przez długi czas. W tym czasie jest szansa na odzyskanie należności. Trzeba tylko stać się priorytetowym problemem dla dłużnika. Taką funkcję spełnia uzyskanie nakazu zapłaty.

Windykacja należności od kontrahenta, który ogłosił upadłość, jest bardzo trudna. Sytuacja komplikuje się również wtedy, gdy sprawa się przedawni. Zwlekanie z windykacją sądową działa więc na niekorzyść wierzycieli: przedsiębiorcy, którzy wskutek pandemii koronawirusa utracili zdolność regulowania zobowiązań, w najbliższym czasie na pewno jej nie odzyskają. Stanowczo odradzamy czekanie! Owszem, firmy postulują o wsparcie od rządu, jednak pakiet pomocowy nie obejmie wszystkich. Zagrożenie jest ogromne. W czasie stanu epidemicznego znaczna część firm nie funkcjonuje, a zakaz prowadzenia działalności stawia przedsiębiorców na przegranej pozycji.

Jeśli chcesz odzyskać pieniądze od nieuczciwego kontrahenta, skorzystaj z fachowej pomocy prawników z AIF Kancelarii. Jesteśmy tu po to, żeby Ci pomóc. Skutecznie uporamy się z Twoim dłużnikiem! Nie będziemy czekać, aż skutki pandemii całkowicie uniemożliwią windykację należności. Wdrożymy działania, pozwalające wyegzekwować należne środki od firm, których kondycja znacznie ucierpiała przez koronawirusa. Skontaktuj się z nami, a dokonamy rzetelnej analizy sprawy i zaproponujemy korzystne dla Ciebie rozwiązanie.

Rozwiązaniem – e-sąd!

W ciężkich czasach liczy się każdy grosz. Skieruj pozew do najtańszego e-sądu. Koszty procesu wynoszą ok. 1,5% od kwoty długu.

AIF Kancelaria posiada system zintegrowany z systemem e-sądu. Wysyłamy i pobieramy informacje bezpośrednio z tego sądu.

Pozew zostanie złożony przez radcę prawnego, który prowadził kilka tysięcy postępowań i ma olbrzymie doświadczenie.

Wyślij na email: info@aif.com.pl dokumenty, które potwierdzają powstanie wierzytelności, a my niezobowiązująco i całkowicie bezpłatnie sprawdzimy Twoje szanse na odzyskanie pieniędzy od nieuczciwego kontrahenta.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej