Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Korzystne zmiany dla frankowiczów. Co nowego w kwestii odzyskiwania należności?

Chociaż frank z przytupem wkroczył na polski rynek kredytowy około 2005 roku, kontrowersyjny temat kredytów we frankach wciąż jest aktualny. Poszkodowanych kredytobiorców nie brakuje, a o pozytywnych rozstrzygnięciach ich spraw jeszcze do niedawna nie było mowy. Sytuacja uległa radykalnej zmianie w październiku 2019 r., kiedy Trybunał Sprawiedliwości UE wydał orzeczenie, napawające frankowiczów nadzieją.

Koniec problemów z kredytami we frankach? Tylko pod pewnymi warunkami

Wyrok wydany przez TSUE 03.10.2019 r. daje frankowiczom realną szansę na wyeliminowanie z zawartej umowy kredytowej nieuczciwych warunków, odfrankowienie kredytu, a nawet całkowite unieważnienie umowy. Klienci banków, którzy zdecydowali się wziąć kredyt we frankach szwajcarskich, mogą teraz wnieść sprawę do Sądu i wnioskować m. in. o usunięcie zapisów abuzywnych z dużą nadzieją na to, że postępowanie zakończy się dla nich korzystnie.

Istotny jest fakt, że inaczej rozpatrywane będą sprawy posiadaczy kredytów indeksowanych oraz denominowanych. Ci pierwsi zyskują możliwość unieważnienia zawartej przed laty umowy kredytowej, pod warunkiem wystąpienia w niej klauzuli niedozwolonych. Mowa o zapisach, będących podstawą zawartej umowy. Unieważnienie kredytu denominowanego będzie się wiązało z uregulowaniem przez bank należności, w tym zwrotu zapłaconych rat. Druga możliwość to zarządzenie spłaty nominalnej kwoty kredytu.

Z kolei frankowicze, którzy zdecydowali się wziąć kredyt indeksowany, mogą natomiast liczyć na jego odfrankowienie, przez podważenie stosownych klauzul. W efekcie spłata przestanie być zawyżana, a oprocentowanie ulegnie zmniejszeniu. Sąd może zadecydować również o obniżeniu rat oraz nakazać bankowi zwrot nadpłaconych środków. Należy mieć na uwadze, że każda sprawa dotycząca kredytów we frankach wymaga indywidualnej analizy, przez co trudno jest oszacować, jak zakończy się konkretne postępowanie. Dopiero rzetelna weryfikacja umowy kredytowej oraz dostarczonych dokumentów pozwoli określić, czy zapisy można uznać za zabronione, a kredyt za możliwy do rozwiązania.

AIF Kancelaria pomaga frankowiczom, ale też ich ostrzega. Na co uważać, idąc do Sądu?

Każdy, kto jako kredytobiorca został poszkodowany przez bank, ma prawo walczyć o swoje prawa na drodze sądowej. Aby przygotować i złożyć pozew, warto jest skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej. W przeciwnym wypadku zmierzenie się z dużą instytucją może okazać się zbyt trudne. AIF Kancelaria od kilkunastu lat zajmuje się odzyskiwaniem należności w imieniu swoich klientów. Jeśli masz kredyt we frankach szwajcarskich i chcesz skorzystać z szansy, jaką daje korzystny wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, zgłoś się do nas. Przygotujemy Cię na wszystkie ewentualności, pozwalając Ci podjąć najlepszą decyzję.

Dotychczas w sprawach frankowych zapadło wiele i często bardzo odmiennych wyroków w podobnym stanie prawnym. Wyrok i jego uzasadnienie zależy od zrozumienia tematu przez sędziego, jego poglądów na temat udzielanych kredytów przez banki oraz schematów myślowych. Dlatego ważne jest, jaki pełnomocnik będzie Państwa reprezentował w sądzie – jego umiejętność argumentowania i znajomość prawa bankowego oraz wiedza z zakresu finansów.

Pamiętaj, że dobrze przygotowany proces doprowadzi do odzyskania dużej części rat kredytowych lub umorzenia przyszłych zobowiązań wobec banku w sposób jak najbardziej dogodny dla Ciebie.

Znajdziemy  najkorzystniejsze rozwiązanie.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i pozwól, że przeanalizujemy Twoją umowę. Jako skuteczni prawnicy zrobimy co tylko się da, aby godnie Cię reprezentować i doprowadzić do tego, że kredyt we frankach przestanie determinować Twoje życie.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej