Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Najpopularniejsze usprawiedliwienia dłużników. Podpowiadamy, jak sobie z nimi poradzić!

Nieopłacanie wystawianych faktur za sprzedaż produktu bądź usługi to mocno narastający problem w ostatnich latach. Co prawda w zdecydowanej większości przypadków kłopot można rozwiązać już na etapie polubownych negocjacji, ale i takie często wymagają angażowania w sprawę prawników wyspecjalizowanych w skutecznej windykacji. W trakcie próby odzyskania należnych Ci pieniędzy możesz usłyszeć wiele usprawiedliwień dłużników. Od tych prawdziwych, do najbardziej oklepanych i na absurdalnych kończąc. Jak sobie z nimi poradzić? Tutaj znajdziesz odpowiedź na takie pytanie!

Silna wola i umiejętne techniki negocjacyjne są przydatne w trakcie windykacji

I dlatego właśnie w zdecydowanej większości trudnych przypadków zaleca się, aby skuteczne ściąganie zobowiązania finansowego było wykonywane przez profesjonalnych windykatorów. Nie trzeba chyba ukrywać, że każda osoba doświadczająca konieczności upominania się o pieniądze u dłużników wie, jak ogromna potrafi być manipulacja stosowana przez takie osoby. Ma ona jeden bardzo oczywisty cel – zniechęcenie wierzyciela do podejmowania kolejnych działań. Na to jednak nie możesz sobie pozwolić! Kiedy nagminnie słyszysz mocno oklepane stwierdzenia o tym, że Klient nieopłacający faktury właśnie robi przelew lub zrobi go w ciągu kilku następnych minut, prawdopodobnie polubowne rozwiązywanie problemu bez interwencji prawników nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, czyli spłaty zobowiązania. Stosowanie takich wymówek oraz innych aroganckich stwierdzeń o priorytetach w rachunkach to popularne uniki dłużnika. W takiej sytuacji przeważnie zadłużony Klient wie, że nie będzie w stanie uregulować rachunku zgodnie z obietnicą.

Windykacja przy pomocy prawnika, czyli najlepsza odpowiedź na każde usprawiedliwienie

Lista wymówek stosowanych w najbardziej podbramkowych sytuacjach będzie jednak o wiele dłuższa. Śmiało takie zestawienie można uzupełnić o spychanie odpowiedzialności na osoby nieco bardziej decyzyjne w danym przedsiębiorstwie lub wykorzystywanie argumentacji polegającej na przywołaniu zrządzeń losu. Przecież na takie sytuacje dłużnik nie ma wpływu, prawda? Historie o urlopach przełożonych, awariach stron internetowych banku czy chociażby o braku dostępu do komputera są na tyle popularne, że właściwie nie powinny dziwić wierzycieli. Tak samo, jak regularne bagatelizowanie wysokości zobowiązania. W końcu czym jest kilkaset złotych dla Twojej firmy w morzu tak ogromnych wydatków przedsiębiorstwa dłużnika? Nie chcesz już więcej słyszeć podobnych wymówek?

Windykacja realizowana przez pracowników AIF Kancelaria raz na zawsze rozwiąże problem zalegających od kilku miesięcy płatności. Bez dziecinnej argumentacji – aż 75% powierzonych nam spraw udaje się rozwiązać na etapie polubownym (windykacja miękka) w zaledwie 30 dni od zgłoszenia problemu. Tak duża skuteczność wynika z umiejętnego połączenia niemalże 20-letniego doświadczenia oraz wiedzy z zakresu obowiązującego w Polsce prawa. Nasi prawnicy skutecznie negocjują, co przynosi zadowalające efekty w postaci błyskawicznej spłaty zaległości finansowych.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej