Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Newsletter AIF Kancelaria . Czy można prowadzić windykację na koszt dłużnika?

Czy można prowadzić windykację na koszt dłużnika? Od 28 kwietnia 2013 r. odpowiedź brzmi: TAK.

Sytuacja dłużnikówOd dnia 28 kwietnia 2013 r. wierzyciele mogą już podejmować szybkie i zdecydowane decyzje względem dłużników. Odzyskają wszystkie koszty prowadzonych windykacji.

Wcześniej zdarzało się, że przedsiębiorcy udzielający kredytu kupieckiego wstrzymywali zlecenie windykacji, gdyż obawiali się związanych z tym kosztów. W ocenie wielu firm powierzenie windykacji wyspecjalizowanej kancelarii było po prostu zbyt drogie. Koszty prowizji z reguły wynoszą od kilku do kilkunastu procent wartości wierzytelności. Wszystkie te koszty obciążały wystawcę faktury.

Jakie skutki miało wstrzymywanie decyzji o windykacji?
Najczęściej firmy decydują się na windykację, kiedy jest już zbyt późno na „łatwe” odzyskanie długu. Dłużnik, który od roku nie spłaca faktury, ponieważ ciągle brakuje mu środków na zapłatę, najczęściej zadłuża się u kolejnych kontrahentów. Czy to oznacza, że oni również przez rok nie otrzymają pieniędzy? Najczęściej tak nie jest. Wierzyciel działający zdecydowanie, np. przez firmę windykacyjną lub kierując sprawę do sądu, odzyskuje swoje należności. Bardzo często działa to na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”.

Z doświadczeń AIF Kancelaria wynika, że dłużnik w tym czasie potrafi spłacać swoje zobowiązania, które uważa za „ważniejsze”. Np. badając księgi wieczyste dłużnika okazuje się że posiada on kredyt hipoteczny. Bank nie wszczyna egzekucji, co onacza, że dłużnik raty kredytowe potrafi regulować w zadanych terminach. W tym samym czasie posiada dług u swojego kontrahenta, który z premedytacją nie spłaca.

Nowe rozwiązania prawne – windykacja na koszt dłużnika!
Od 28-04-2013 obowiązują przepisy, które umożliwiają obciążenie dłużnika kosztami windykacji. Dotyczy to długów powstałych po tej dacie. Zlecając windykację zewnętrznej firmie możecie Państwo żądać zapłaty przez dłużnika również tych kosztów. Odbywa się to po zakończeniu postępowania windykacyjnego, w sytuacji, kiedy kancelaria obciąża Państwa prowizją za swoje usługi. Zapłacona faktura stanowi podstawę do roszczenia. Również dochodzenie tych kosztów na drodze sądowej oparte jest na podstawach ustawowych. Prawo do żądania zwrotu kosztów windykacji nie może być wyłączone umownie, gdyż wynika z zapisów ustawy.

Dochodzenie kosztów windykacji od dłużników przez AIF Kancelaria!
Kierujemy się prostą zasadą: „NAJWIĘCEJ KORZYŚCI DLA KLIENTÓW AIF KANCELARIA”
Dlatego zarząd spółki podjął decyzję, że koszty windykacji będziemy odzyskiwać od dłużników bez obciążania Klientów z tytułu obsługi prawnej za odzyskiwanie zapłaconych prowizji.
Obsługę prawną w całości ponosi AIF Kancelaria. Wszystkie ponoszone przez Państwa koszty opłat sądowych i egzekucyjnych są zwrotne od dłużnika.

Jeżeli zainteresowała Państwa taka propozycja współpracy otrzymacie od nas
ofertę skutecznej windykacji całkowicie na koszt dłużnika. Wystarczy przesłać do nas dokumenty na sprawdzenie dłużnika, a będą Państwo mieli możliwość przekonać się jak szybko można odzyskać swoje pieniądze. W ciągu 48h wyślemy BEZPŁATNĄ I NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ propozycję na prowadzenie sprawy.

Kontakt w sprawie oferty:

Beata Mrugowska
Pełnomocnik Zarządu

 

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej