Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Nie wiesz jak odzyskać dług? Oto 2 skuteczne sposoby windykacji należności

windykacja

Prowadzenie działalności zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Niestety nawet najbardziej ostrożny przedsiębiorca może napotkać na swojej drodze nierzetelnego kontrahenta, który będzie odwlekał spłatę swoich zobowiązań. Kiedy dłużnik nie reaguje na kolejne telefony i smsy warto rozważyć podjęcie działań windykacyjnych. Kancelaria AIF z Wrocławia prezentuje 2 skuteczne sposoby na odzyskanie pieniędzy od dłużnika.

Odkryj w sobie windykatora!

Wielu przedsiębiorców próbuje zmierzyć się z dłużnikiem prowadząc samodzielną windykację. Zazwyczaj obejmuje ona działania polubowne zmierzające do wynegocjowania spłaty należności. Przedsiębiorcy poświęcając swój czas systematycznie kontaktują się z dłużnikiem, negocjują, ustalają warunki spłaty długu, a później na bieżąco monitorują postępy w jej realizacji. Wierzyciel w tym typie windykacji ma możliwość kontaktu osobistego, telefonicznego, e-mailowego, smsowego i za pomocą poczty tradycyjnej. Podejmowane czynności muszą być jednak zgodne z literą prawa! Czy takie działania są skuteczne? Wszystko zależy od nastawienia i kondycji finansowej dłużnika. Gdy kontrahent ma chwilowe opóźnienie w regulowaniu zobowiązań windykacja samodzielna może wysunąć nasze roszczenia na pierwszy plan. To sprawi, że dłużnik w momencie zdobycia środków pieniężnych w pierwszej kolejności ureguluje nasze zobowiązanie. Jeśli jednak trafiliśmy na oszusta, który celowo uchyla się od spłaty należności, windykacja na własną rękę nie przyniesie żadnych efektów.

Windykacja na koszt dłużnika z profesjonalną kancelarią

Skutecznym sposobem na odzyskanie należności od dłużnika jest zlecenie sprawy profesjonalnej kancelarii windykacyjnej. Decydując się na taką usługę oszczędzamy czas i zyskujemy szansę na szybką spłatę należności. Bez wątpienia ten model windykacji jest uważany za najbardziej skuteczny. Jak wygląda współpraca z kancelarią? Profesjonalna firma windykacyjna zawsze zaczyna od bezpłatnego sprawdzenia wypłacalności nierzetelnego kontrahenta. Wierzyciel przesyła dokument, z którego wynika dług, a pracownicy kancelarii sprawdzają w jakiej sytuacji finansowej znajduje się dłużnik. Na podstawie uzyskanych informacji tworzony jest raport, który umożliwia wygenerowanie konkretnej propozycji odzyskania długu. Otrzymując taki dokument wraz z propozycją umowy podejmujemy decyzję, czy rozpoczynamy działania. Ile kosztuje współpraca z kancelarią windykacyjną? Doświadczone w branży firmy oferuję dla przedsiębiorców windykację na koszt dłużnika. To oznacza, że w przypadku należności, które powstały pomiędzy firmami po 28 kwietnia 2013 r. istnieje możliwość obarczenia kosztami pracy kancelarii dłużnika. Odzyskiwanie prowizji odbywa się w drugim postępowaniu, a wierzyciel otrzymuje 100% swojej należności. W przypadku wierzytelności, gdzie jedną ze stron jest osoba fizyczna nie prowadząca działalności windykacja odbywa się na zasadzie efektu. Przed przyjęciem sprawy ustalana jest prowizja, która jest pobierana dopiero po odzyskaniu pieniędzy od dłużnika.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej