Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Nieopłacone faktury mogą zrujnować Twój biznes. Windykuj, póki możesz

Jak poradzić sobie z opóźnieniami w zapłatach? Jak reagować, kiedy kontrahenci nie traktują poważnie zobowiązań, wynikających z umowy? Czy można odzyskać pieniądze z nieuregulowanej faktury, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów? – To wybrane z pytań, jakie niemal codziennie otrzymujemy od właścicieli firm, których kondycja finansowa została osłabiona przez nieuczciwe zagrywki dłużników. W tym artykule udzielamy na nie odpowiedzi oraz wyjaśniamy, dlaczego powinieneś pospieszyć się z windykacją należności.

Zaległości w opłatach za faktury mogą narastać i poważnie zaszkodzić Twojej firmie

Nie ma innego równie efektywnego sposobu na nieuczciwego płatnika, niż sięgnięcie po radykalne środki. Niekonsekwentne podejście do tematu najczęściej skutkuje klęską, dlatego gdy tylko w Twojej firmie zaczyna źle się dziać, natychmiast reaguj! W przypadku, gdy kontrahent nie zapłaci w terminie za otrzymaną usługę albo towar, nie możesz pozostać obojętnym. Z każdym dniem oczekiwania na uregulowanie płatności narażasz przedsiębiorstwo na zatory płatnicze. Zareaguj pewnie i konsekwentnie: rozpoczynając profesjonalną windykację długów. Wiedz, że działania te nic Cię nie kosztują – współpracując z prawnikami z naszej AIF Kancelarii masz gwarancję, że wszelkie czynności będą prowadzone na koszt dłużnika.

Windykacja faktur wdrożona na czas, tzn. niedługo po tym, gdy upłynie termin płatności wskazany na fakturze, daje ogromną szansę na powodzenie. Należy przez to rozumieć, że wcześnie rozpoczęte negocjacje i niezwłocznie wysłane wezwanie do zapłaty, bardzo często skutkuje spłatą długu. Powód? Dłużnicy, widząc determinację swoich wierzycieli, boją się. W efekcie zwracają należność, zanim sprawy przybiorą jeszcze bardziej niekorzystny dla nich obrót.

Wyjdź z trudnej sytuacji finansowej, windykując dłużnika z pomocą specjalistów

Jako odpowiedzialny przedsiębiorca każdy dług traktuj, niczym zagrożenie dla firmowego budżetu. Jeżeli będziesz ignorować zaległości i wierzyć w to, że dłużnicy sami zdecydują się oddać pieniądze, popadniesz w poważne tarapaty. W dobie pandemii koronawirusa wyjść ze spirali zadłużenia jest bardzo ciężko. Kryzys ekonomiczny dotyka wielu branż, a długi nie mają w zwyczaju maleć. Dobrze przeprowadzona windykacja pozwoli Ci rozwiązać problemy, związane z nieuregulowanymi płatnościami wynikającymi z faktur. Wdrażając ją nie tylko odciążysz firmowy budżet, ale też wzmocnisz swoją sytuację na rynku! Nie pozwól, aby długi będące wynikiem nieudanej współpracy z kontrahentem, działały na szkodę Twojego przedsiębiorstwa. Windykuj je, póki są „świeże” i stosunkowo łatwe do odzyskania! Zachęcamy do kontaktu z naszymi prawnikami, którzy wprowadzą Cię w temat windykacji oraz, w oparciu o otrzymaną dokumentację, opracują korzystną strategię działania.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej