Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Niezapłacone faktury zmorą przedsiębiorców! Dowiedz się jak uniknąć przeterminowanych należności

windykacja2

Problem niezapłaconych należności to jedna z większych bolączek przedsiębiorstw. Piętrzące się niezapłacone faktury skutecznie hamują rozwój firm, a nawet doprowadzają do sporych problemów finansowych. Nie warto dać się doprowadzić na skraj bankructwa przez dłużników. Dlatego każdy przedsiębiorca powinien poważnie podchodzić do każdej zawieranej transakcji. Jak jednak zmniejszyć ryzyko niezapłaconych faktur? Jak ocenić zamiary potencjalnego kontrahenta?

Dmuchaj na zimne i sprawdzaj kontrahentów

Lepiej zapobiegać, niż windykować, dlatego każdy przedsiębiorca bezwzględnie powinien sprawdzać swoich kontrahentów. O sposobach oceny kondycji finansowej pisaliśmy już w poprzednim artykule. Każdy przedsiębiorca może w kilku prostych krokach pobieżnie sprawdzić wypłacalność kontrahenta. Jeśli w grę wchodzą większe sumy nie warto oszczędzać i korzystniej jest zlecić kancelarii windykacyjnej przeprowadzenie wywiadu gospodarczego. Dzięki temu dowiesz się wielu niejawnych informacji o przedsiębiorstwie, z którym zamierzasz współpracować. Wywiadownia gospodarcza oceni też ryzyko Twojej transakcji i doradzi, czy warto angażować się w daną współpracę.

Nie ryzykuj! Dbaj o rzetelną dokumentację

Przedsiębiorcy nagminnie zapominają o zabezpieczaniu swoich interesów w formie pisemnej. Nie posiadając dokumentów poświadczających powstanie należności nie mamy możliwości dochodzenia swoich pieniędzy. Windykacja lub postępowanie sądowe zawsze oparte jest na zgromadzonej dokumentacji w sprawie. Umowy, zlecenia, faktury, protokoły odbioru zabezpieczają Twój interes! Nigdy nie podejmuj współpracy opartej tylko na umowie ustnej! Dzięki dokumentom w przypadku braku płatności będziesz mógł odzyskać swoje pieniądze. W umowach zawsze określajmy szczegółowo co obejmuje współpraca, jaki zakres usług, kto jest odpowiedzialny za realizację prac, terminy płatności. Im więcej dokumentacji w sprawie, tym większe prawdopodobieństwo, że dłużnik spłaci swoją należność! Zapominanie o formalnościach sprawia, że dłużnicy kwestionują powstałe należności przeciągając odzyskanie długu, a nawet skutecznie go unikając.

Regularnie monitoruj swoje finanse

Każdy przedsiębiorca powinien systematycznie sprawdzać terminowość płatności swoich kontrahentów. Dzięki temu od razu dostrzeżemy jawiące się opóźnienia. Natychmiastowa reakcja może skończyć się szybką spłatą należności. Nie należy odpuszczać kontrahentom, nierzetelni przedsiębiorcy bardzo szybko wykorzystają to, że firma nie upomina się o swoje pieniądze. Warto też od razu ustalić przyczyny opóźnienia i kiedy należność zostanie spłacona. Jeśli dłużnik spóźnia się kilka tygodni z płatnościami to znak, że powinniśmy oddać sprawę do profesjonalnej windykacji. Czas działa na niekorzyść przedsiębiorców, a dłużnik z dużym prawdopodobieństwem zadłuża się u innych firm lub banków. Nie warto ryzykować, odwlekanie terminów płatności w nieskończoność skutkować może nieodzyskaniem należności. Systematyczna windykacja niezapłaconych faktur to klucz do skutecznego odzyskania należnych środków.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej