Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Odszkodowanie. Dochodzić samemu czy z prawnikiem? Skuteczny poradnik.

leisure-2772490_960_720Uzyskanie odpowiedniego odszkodowania z polisy sprawcy zdarzenia okazuje się bardzo trudną i krętą drogą. Aby skutecznie i szybko otrzymać rekompensatę finansową za powstałe szkody, należy posiadać umiejętności perswazyjne oraz wiedzę prawniczą w tym zakresie. Przygotowaliśmy krótki i skuteczny przewodnik, z którego można dowiedzieć się kluczowych informacji na temat dochodzenia odpowiednich roszczeń za szkody wynikłe w danym wypadku, między innymi komunikacyjnym.

Sprawdź, co powinieneś wiedzieć!

Do ubezpieczyciela sprawcy wypadku powinniśmy wystąpić w krótkim czasie od zaistnienia zdarzenia. Zaznaczmy, że dochodzić roszczenia może każdy poszkodowany, a zasady przyznawania świadczeń reguluje kodeks postępowania cywilnego. Do towarzystwa ubezpieczeniowego możemy wystąpić, między innymi o odszkodowanie za trwały lub tymczasowy uszczerbek na zdrowiu: uszkodzenie ciała (obrażenia narządów wewnętrznych, złamania) lub rozstrój zdrowia (depresja). Warto pamiętać, abyśmy zbierali wszelką dokumentację medyczną, ponieważ z polisy winowajcy zdarzenia, możemy otrzymać zwrot kosztów leczenia, czyli rehabilitacji, pomocy pielęgniarskiej czy pobytu w klinice. Za nim przejdziemy do krótkiego opisu pozostałych świadczeń, jakie mogą nam przysługiwać, zaznaczmy, że ubezpieczyciel ma trzydzieści dni od momentu złożenia zawiadomienia o zdarzeniu na wypłacenie nam odszkodowania. W wyjątkowych sytuacja, w których ubezpieczyciel potrzebuje więcej czasu na wyjaśnienie spornych kwestii, przekazanie rekompensaty może przedłużyć się o kolejne sześćdziesiąt dni. Pamiętajmy, że zakład nie może przekroczyć określonych wyżej terminów, ponieważ będzie musiał zapłacić nam odsetki (art. 481 kodeksu cywilnego).

Dlaczego warto postawić na specjalistów?

Z polisy sprawcy zaistniałego zdarzenia możemy również otrzymać tak zwane zadośćuczynienie za doznane krzywdy. Jest to rekompensata finansowa za ból i cierpienie fizyczne oraz psychiczne powstałe wskutek wypadku. Do zakładu ubezpieczeniowego możemy wystąpić również o rentę tymczasową lub stałą. Otrzymują ją poszkodowani, którzy w wyniku doznanych obrażeń, nie są w stanie podjąć pracy zarobkowej. Jeśli sami będziemy chcieli dochodzić uzyskania odszkodowania, to musimy się odpowiednio do tego przygotować. Zaznaczmy, że ubezpieczyciele próbują zaniżyć wysokość wypłacanych rekompensat. Musimy również wiedzieć, jakie dokładnie dokumenty powinniśmy przygotować. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy są gwarancją profesjonalnego dochodzenia rekompensaty. Kancelaria prawna kompleksowo zajmuje się każdą sprawą. Zaznaczmy, że stawiając na pomoc specjalistów, możemy być pewni, że działania są prawidłowo prowadzone. Dodatkowo, będziemy na bieżąco informowani o postępach w sprawie.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej