Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Jak odzyskiwać należności od dłużników, by nie przepłacić?

Kontrahenci, którzy dotrzymują terminów spłat to w dzisiejszych czasach rzadkość. Coraz częściej mają okazję przekonać się o tym wierzyciele, miesiącami czekający na swoje pieniądze. Dłużnicy na różne sposoby unikają płacenia, narażając przedsiębiorców na kolejne straty. Dziś piszemy o tym, jakie korzyści niesie ze sobą rezygnacja z samodzielnej windykacji należności.

Windykacja na koszt dłużnika jest skuteczna, jeśli przeprowadza ją profesjonalista

Nierzetelni kontrahenci są mistrzami w unikaniu płacenia. Z dużą wprawą utrudniają kontakt ze sobą, nie odbierają wezwań do zapłaty i na tyle ile to możliwe, odwlekają moment spłaty. Chcąc się z nimi rozprawić, trzeba więc podjąć stanowcze kroki. W przeciwnym razie dłużnik pozostanie bezkarny, a jego zobowiązania się przedawnią. Wówczas, jeśli kontrahent nie ogłosi wcześniej upadłości, będzie mógł skorzystać z prawa do uchylania się od obowiązku zapłaty. Dlatego też windykacja należności powinna być prowadzona szybko i fachowo. Tylko w ten sposób dług zostanie wyegzekwowany, a pieniądze wrócą na konto przedsiębiorcy.

Wśród popularnych metod odzyskiwania pieniędzy, ważne miejsca zajmują:

 • windykacja polubowna – sprowadza się do przekonujących negocjacji, obejmujących m.in. wysyłanie komunikatów SMS, wysyłkę wezwań i rozmowy telefoniczne. AIF Kancelaria specjalizuje się w efektywnych negocjacjach, pozwalających zakończyć sprawę w ciągu jednego miesiąca. Tak prowadzony proces windykacji jest najkorzystniejszą formą odzyskania długu pod warunkiem, że zlecimy go doświadczonym windykatorom. W naszej Kancelarii windykacja polubowna jest bowiem prowadzona na koszt dłużnika, a więc szczególnie opłacalna.
 • windykacja sądowa – kolejny krok w drodze do odzyskania należności. Wierzyciele decydują się na nią, gdy polubowne rozwiązanie sprawy nie jest możliwe. Wbrew powszechnej opinii, skierowanie postępowania do sądu nie ogranicza się do przygotowania pozwu. To również opracowanie skutecznej strategii, zebranie odpowiedniej dokumentacji, przygotowanie argumentów, które przekonają sąd. Nawet najbardziej zdeterminowany przedsiębiorca nie poradzi sobie w sądzie bez pomocy wykwalifikowanych prawników. Współpracując z AIF Kancelarią zyskasz nie tylko profesjonalną reprezentację, ale też oszczędzisz na kosztach procesu – ten rodzaj windykacji też prowadzimy na koszt dłużnika.
 • sprzedaż długu na Giełdzie Wierzytelności – wpisując zobowiązanie na specjalną platformę internetową, przygotowaną przez naszą Kancelarię, można w legalny sposób powiadomić innych o długu, zaciągniętym przez daną osobę. Istnieje też możliwość sprzedaży wierzytelności. Dla wierzyciela jest to niezwykle korzystne, gdyż szybko odzyskuje on swoje pieniądze. Z kolei dłużnik sporo na tym traci: jego zobowiązanie zostaje przejęte przez kancelarię windykacyjną lub inny podmiot, który bezwzględnie wyegzekwuje spłatę.

Dla wierzycieli najważniejszym jest aby pamiętać, że windykacja należności z kancelarią to dla nich jedyne opłacalne rozwiązanie. Próbując samodzielnie negocjować z opornym dłużnikiem lub kierując sprawę do sądu, nie mając u swojego boku doświadczonego windykatora, można napotkać wiele problemów i narazić się na niepotrzebne koszty. AIF Kancelaria pomoże Ci ściągnąć dług od nierzetelnego kontrahenta. Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji dotyczących rozpoczęcia współpracy.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej