Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Okres wakacyjny a problemy z dłużnikami. Dlaczego latem windykacja polubowna się opłaca?

Walka z trudno uchwytnym, nieuczciwym dłużnikiem potrafi pozbawić sił i chęci do życia nawet najbardziej wytrwałe osoby. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że chcąc odzyskać należności, wiele z nich kieruje swoje kroki bezpośrednio do sądu. Czasem jest to jedyne słuszne wyjście, jednak w większości przypadków – nie. Szczególnie w okresie wakacyjnym windykacja sądowa to ostatnie wyjście, jakie powinien brać pod uwagę ten, kto egzekwuje pieniądze od dłużnika. Dlaczego? Odpowiadamy poniżej.

Rozważasz windykację sądową w wakacje? Radzimy uzbroić się w cierpliwość

Jak większość instytucji, w miesiącach letnich również sądy pracują według specjalnie przygotowanego, wakacyjnego harmonogramu. Wyznaczanie rozpraw odbywa się wówczas na innych niż zwykle warunkach, a praca sądu przebiega znacznie wolniej. Tym samym przedłuża się czas oczekiwania na rozprawy i wyroki, a co za tym idzie, czas potrzebny na odzyskanie długu. O tym, że sądy działają wolno, wiedzą wszyscy. Wielu jednak zapomina, że kierowanie sprawy windykacyjnej na drogę sądową to niejedyne wyjście.

Istnieje drugi, znacznie szybszy i mniej obciążający sposób odzyskania pieniędzy. Mowa oczywiście o rozwiązaniu sprawy na etapie polubownym. Nie należy się go obawiać, gdyż jeśli nie przyniesie ono oczekiwanego rezultatu, będzie można skierować postępowanie do sądu. W AIF Kancelarii windykacja polubowna trwa maksymalnie 30 dni i w ponad 75% przypadków prowadzi do zamknięcia sprawy. W sytuacji, gdy masz problem z dłużnikiem, nie rezygnuj z opcji egzekwowania należności na etapie polubownym. Tym bardziej, jeśli są wakacje – zdecydowanie się w takiej sytuacji na postępowanie sądowe nie będzie rozsądnym wyjściem. Twój dłużnik nie spłaci teraz należności, gdyż latem sądy ograniczają swoją pracę do spraw „pilnych”, a i te prowadzą w zwolnionym tempie.

Windykacja polubowna remedium na opieszałość sądów w okresie wakacji

Nie tylko latem postępowania sądowe trwają dłużej, niż to konieczne. Rozpatrywanie prostych spraw przez długie miesiące uchodzi za normę, z którą jednak trudno jest się zgodzić. Oczekiwanie na rozstrzygnięcie sporu z dłużnikiem wiąże się bowiem nie tylko ze stresem i dyskomfortem psychicznym, lecz również z odwlekaniem momentu, w którym wierzyciel odzyska należne mu pieniądze. Alternatywą dla czasochłonnego i obciążającego uczestniczenia w rozprawach, jest windykacja polubowna z AIF Kancelarią. Nasi windykatorzy są w stanie przeprowadzić kompleksową procedurę w niecałe 30 dni. Przed przystąpieniem do działań zawsze rzetelnie analizujemy konkretną sprawę i informujemy Klienta, co będziemy mogli dla niego zrobić. Co więcej, windykacja polubowna odbywa się zawsze na koszt dłużnika.

Jeśli przez kłopoty z nieuczciwym dłużnikiem nie możesz cieszyć się wakacjami i urlopem, skontaktuj się z naszymi windykatorami. Natychmiast zajmiemy się Twoją sprawą, rozpoczynając szereg działań prowadzących do uzyskania deklaracji spłaty zadłużenia. Zrobimy to polubownie, bez kierowania postępowania na drogę sądową. Nie pozwól dłużnikowi odwlekać w nieskończoność spłaty należności. Zgłoś się do nas, a wspólnie przejdziemy proces windykacji, w efekcie którego polubownie odzyskasz swój dług.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej