Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty? Nie wpadaj w panikę!

Nie wpadaj w panikę, jeśli otrzymałeś od AIF Kancelarii wezwanie do zapłaty. Potraktuj to jako pierwszy krok do wyjścia z zadłużenia i na chłodno przeanalizuj swoje położenie. To czas, byś przemyślał swoją kondycję finansową i przygotował się do wyjścia z problemu. Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest rozwiązanie i zawsze istnieje możliwość rozłożenia zadłużenia na raty. AIF Kancelaria zawsze dąży do ugody z dłużnikiem, ponieważ jej również zależy na pozytywnym zakończeniu sprawy na etapie polubownym.

Nie ignoruj wezwania do zapłaty

AIF KancelariaNie wpadaj w panikę, jeśli otrzymałeś od AIF Kancelarii wezwanie do zapłaty. Potraktuj to jako pierwszy krok do wyjścia z zadłużenia i na chłodno przeanalizuj swoje położenie. To czas, byś przemyślał swoją kondycję finansową i przygotował się do wyjścia z problemu. Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest rozwiązanie i zawsze istnieje możliwość rozłożenia zadłużenia na raty. AIF Kancelaria zawsze dąży do ugody z dłużnikiem, ponieważ jej również zależy na pozytywnym zakończeniu sprawy na etapie polubownym. Dlatego pomyśl o swoim budżecie i o tym, w jaki sposób jesteś w stanie uregulować swoje zadłużenie, od kiedy zacząć spłaty i w jakiej wysokości. W dokumencie wezwania do zapłaty jest wskazana wysokość długu, jego podstawa, termin do spłaty oraz sygnatura sprawy. Jest tam również informacja o tym, że zadłużenie można zapłacić na etapie polubownym oraz rozłożyć je na raty. Dlatego nie ignoruj wezwania oraz innych prób kontaktu ze strony działu windykacji, gdyż w ten sposób przedłużasz jedynie postępowanie, a Twój dług staje się coraz większy, ponieważ zostają do niego doliczane odsetki oraz koszty każdego kolejnego etapu prowadzenia sprawy. Zadłużenie samo nie zniknie, a grając na zwłokę możesz sobie jedynie zaszkodzić i sprawić, że spłata długu całkowicie przekroczy Twoje możliwości.

Skontaktuj się i zawrzyj ugodę

zawrzyj porozumienieGdy przeanalizujesz swoją sytuację finansową, jak najszybciej skontaktuj się z AIF Kancelarią. Może wydawać Ci się to trudnym krokiem, ale nie ma sensu go odwlekać, ponieważ czas działa na Twoją niekorzyść. Twoje obawy przed kontaktem z AIF Kancelarią są nieuzasadnione, ponieważ pracownicy AIF Kancelarii zawsze są otwarci na dialog z dłużnikiem i doceniają próby wyjścia swoim trudnościom naprzeciw. Wspólnie z doradcami z działu windykacji ustalisz, czy jesteś w stanie zapłacić dług jednorazowo, czy może w Twoim przypadku lepiej sprawdzi się płatność ratalna. Wysokość rat oraz ich terminy zostaną dobrane tak, abyś mógł wywiązać się z zobowiązania. Podpisując ugodę czynisz bardzo ważny krok na drodze wyjścia z zadłużenia, a dzięki podjętemu kontaktowi stajesz się równorzędnym partnerem, z którym można negocjować warunki. Nie jesteś już anonimowym dłużnikiem, który unika płacenia i ignoruje swoich wierzycieli, tylko odpowiedzialnym człowiekiem, który wziął sprawy w swoje ręce i próbuje znaleźć rozwiązanie z trudnej sytuacji.

Wywiązuj się z porozumienia

Dłużniku, Twoje zadłużenie wpływa nie tylko na Ciebie, ale również na całą Twoją rodzinę !Po ustaleniu wysokości rat i podpisaniu porozumienia, zawsze wywiązuj się z zapisów ugody. Jeśli będziesz spłacał zadłużenie w terminie, Twoja sprawa nie zostanie przekazana dalej, czyli na drogę postępowania sądowego i egzekucyjnego i nie powiększy się o kolejne koszty. Jeśli tylko będziesz pilnował terminowości i wysokości rat, możesz odetchnąć spokojnie i nie obawiać się kolejnych pism windykacyjnych. Będziesz mógł pomyśleć o sobie nie jak o dłużniku, tylko jak o kimś, kto spłaca po prostu kolejne raty. Z każdym miesiącem Twoje zadłużenie będzie malało, a Ty będziesz czuł się coraz lepiej i odzyskasz spokój ducha. Czasami pierwszy krok do wyjścia z kłopotów finansowych wydaje się być niezwykle trudny, ale gdy już podejmiemy próbę kontaktu i staniemy twarzą twarz z problemem, może okazać się, że nie jest on niemożliwy do rozwiązania. Wystarczy zadbać o terminowość spłat, a gdy z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie zapłacić raty w całości lub częściowo, należy jak najszybciej skontaktować się z AIF Kancelarią. Kontakt i chęć wyjścia z zadłużenia są podstawą udanej współpracy.

Paulina Milka

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej