Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Outsourcing windykacji, czy jest opłacalny dla wierzyciela?

windykacja-naleznosci

Kiedy dłużnik odwleka spłatę swoich zobowiązań wierzyciel musi podjąć bardzo istotną decyzję. Czy rozpoczyna samodzielne odzyskiwanie należnych środków pieniężnych, czy oddaje sprawę w ręce doświadczonej kancelarii prawnej. Czy outsourcing windykacji jest opłacalny? Kiedy warto skorzystać z usług firmy windykacyjnej? O tym wszystkim powiemy w dalszej części artykułu.

Outsourcing windykacji stale zyskuje na popularności

Obserwując branżę windykacji należności możemy zauważyć, że usługa ta stale cieszy się dużą popularnością. Na szczególną uwagę zasługuje windykacja podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Świadomość prawna firm systematycznie wzrasta, a to znacząco przekłada się na zainteresowanie profesjonalnymi działaniami w obrębie odzyskiwania należności przeterminowanych. Kompleksowe wsparcie oferowane przez kancelarie windykacyjne na etapie polubownym, sądowym i egzekucyjnym skutecznie zachęcają do oddania kłopotliwego dłużnika w ręce specjalistów. To jednak niejedyny powód, który zachęca przedsiębiorców do outsourcingu windykacji.

Dłużnik zapłaci za pracę kancelarii windykacyjnej

Czynnikiem blokującym przed podjęciem współpracy z doświadczoną kancelarią prawną były zawsze koszty jawiące się za taką usługą. Prawo teraz stoi po stronie przedsiębiorców- wierzycieli. O czym mowa? O ustawie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, dzięki której w należnościach powstałych pomiędzy przedsiębiorcami po 28 kwietnia 2013 r. istnieje możliwość obarczenia kosztami windykacji dłużnika. Powstałe regulacje skutecznie zachęciły firmy borykające się z nierzetelnymi kontrahentami do skorzystania bezkosztowo z pomocy kancelarii windykacyjnej.

Windykacja samodzielna, czy z kancelarią prawną?

Samodzielna windykacja należności wymaga od wierzyciela skrupulatności w działaniu i sporych umiejętności negocjacyjnych. Kiedy upływa termin zapłaty, przedsiębiorca powinien podjąć próbę kontaktu z kontrahentem w celu ustalenia przyczyny zwłoki w płatnościach. Wierzyciel samodzielnie może też wysłać oficjalne wezwanie do zapłaty pocztą tradycyjną. Jeśli dłużnik odwleka termin spłaty zobowiązania lub unika kontaktu należy skorzystać z profesjonalnej windykacji. Czas działa na niekorzyść wierzyciela, gdyż wielu dłużników unikając spłaty zobowiązania równocześnie zaciąga nowe kredyty kupiecki u innych przedsiębiorców. Problemem jest też notorycznie zbywanie majątku, które utrudnienia późniejsze nawet przymusowe odzyskanie długu. Czy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów? Odpowiedź brzmi tak. Obserwując rynek windykacji da się zauważyć, że 70% spraw oddanych niezwłocznie do windykacji odzyskiwanych jest w zaledwie 30 dni! Nie warto ryzykować stratą należnych środków pieniężnych. Profesjonalna windykacja dla przedsiębiorców jest darmowa, dlatego nie warto tracić nerwów i czasu na bezowocne negocjacje z dłużnikiem.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej