Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Polscy przedsiębiorcy obawiają się windykacji. Ty nie popełnij tego błędu!

Windykacja – to słowo budzi grozę dłużników i wzbudza poważne obawy wierzycieli. Stereotypy i błędne przekonania, jakie narastały przez lata w świadomości ludzi powodują, że część osób poszkodowanych przez nieuczciwych kontrahentów, świadomie rezygnuje z ich windykowania. Tymczasem odzyskiwanie długów nie musi (ani nie powinno) wiązać się ze stosowaniem niedozwolonych praktyk czy ponoszeniem dużych kosztów. W tym wpisie raz na zawsze zrywamy z błędnymi przekonaniami na temat windykacji, powierzonej profesjonalnej kancelarii.

MIT: Windykatorzy działają bezprawnie, zastraszają i szantażują dłużników

Odzyskiwanie długów odbywa się według określonych procedur. Nie ma tu miejsca na stosowanie nieuczciwych, agresywnych praktyk. Jako wierzyciel musisz wiedzieć, że straszenie dłużnika, wchodzenie do jego domu, nękanie i żądanie spłaty zobowiązania to zachowania bezprawne, podlegające karze. Do zastraszania i grożenia dłużnikowi uciekają się wyłącznie firmy pseudowindykacyjne, które nie mają nic wspólnego z legalną windykacją. Powierzając swoją sprawę dobrej kancelarii windykacyjnej możesz być pewien, że zostanie ona poprowadzona zgodnie z prawem.

W AIF Kancelarii gwarantujemy, że Twój dłużnik nie będzie nękany ani szantażowany, w żaden sposób nie zostanie też naruszona jego godność. Zamiast tego, podejmiemy próby negocjacji i rozmów, popartych odpowiednimi argumentami. Odbędą się one z poszanowaniem praw dłużnika – to jedyny skuteczny sposób na polubowne nakłonienie drugiej osoby do uregulowania należności.

MIT: Windykacja jest kosztowną procedurą, przez co się nie opłaca

Ściąganie długów wymaga przeprowadzenia szeregu działań, opartych na wcześniej ustalonej, indywidualnej strategii. W AIF Kancelarii do każdej sprawy podchodzimy z należnym zaangażowaniem – to jednak nie oznacza, że współpraca z nami jest kosztowna. Windykacja odbywa się bowiem na koszt dłużnika. Nasi Klienci; wierzyciele, są zwolnieni z kosztów. Na takie rozwiązanie pozwala nam prawo, mianowicie Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/7/UE.

Jak windykacja na koszt dłużnika wygląda w praktyce? Na samym początku współpracy weryfikujemy jego wypłacalność i na tej podstawie oceniamy, czy procedura ma szansę się powieść. Jeśli tak, zawieramy umowę, a w niej określamy swoją prowizję. Po wyegzekwowaniu należności od dłużnika, wierzyciel wypłaca nam wcześniej ustalone wynagrodzenie. Ostatnim krokiem jest przygotowanie tzw. noty obciążeniowej, zobowiązującej dłużnika do uregulowania równowartości prowizji – wierzyciel otrzymuje wówczas zwrot poniesionych kosztów.

Wbrew pozorom, windykacja długów nie jest taka zła, jak ją malują. Prowadzona przez doświadczonych prawników, niemal zawsze się powodzi. Efekt: dłużnik spłaca całą należność. Rezygnacja z prawa do odzyskania swoich pieniędzy to błąd! Jeżeli zostałaś/eś oszukany przez nierzetelnego kontrahenta i posiadasz dokumenty potwierdzające powstanie długu (umowę, fakturę VAT itp.), skontaktuj się z naszymi prawnikami. Znajdziemy sposób, żeby uczciwie doprowadzić do zwrotu należności przez dłużnika.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej