Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Portfel współczesnej Polki

Zarządzanie portfelem idzie paniom bardzo dobrze – takie wnioski można wysnuć na podstawie wyników badania zleconego przez BIG Infomonitor S.A.. Kobiety z rozwagą podchodzą do planowania wydatków, zdroworozsądkowo zarządzają swoim budżetem i są świadome swoich zobowiązań. Z większą rezerwą niż mężczyźni podchodzą do zaciągania kredytów i potrafią odmówić sobie kupna zachcianek, jeśli wiedzą, że może to nadwyrężyć ich finanse.

Pozytywny wizerunek odpowiedzialnej kobiety

Wyniki wspomnianego badania pokazują, że kobiety nie są tak rozrzutne i impulsywne, jak każą myśleć o nich stereotypy. Wręcz przeciwnie, okazuje się, że większość z nich jest odpowiedzialna i rozważna, jeśli chodzi o nadzór nad finansami. Niemal połowa kobiet twierdzi, że planuje swoje wydatki z dużym wyprzedzeniem i ma kontrolę nad swoimi pieniędzmi, wie kiedy i na co je wydała lub ma zamiar wydać. Takimi odpowiedziami mogło się poszczycić jedynie 38 % panów. Ponadto, zdecydowana większość kobiet reguluje swoje najważniejsze zobowiązania jak tylko otrzyma wynagrodzenie, natomiast jeśli chodzi o mężczyzn to odpowiedziała w ten sposób połowa z nich.  Natychmiastowe regulowanie swoich należności przez kobiety przekłada się na statystyki w bazie dłużników – pań widnieje tam o ponad 430 tysięcy mniej niż panów.

Zaciąganie kredytów i zakupy na raty

Również jeśli chodzi o zaciąganie pożyczek, to panie mocno różnią się od panów i z dużą ostrożnością podchodzą do nowych zobowiązań. Aż 22 % pań deklaruje, że w obecnej chwili nie weźmie żadnego kredytu, natomiast panów w tej grupie jest 18 %. To świadczy o tym, że kobiety widzą w kredytach pewne zagrożenie i z większym wyprzedzeniem analizują swój budżet biorąc pod uwagę nie tylko to, co dzieje się teraz, ale też to, jak ich portfel będzie wyglądał za kilka lat. Dlatego wzięcie kredytu aż połowa Polek uznała za ostateczność.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja, jeśli chodzi o branie zakupów na raty – tutaj i panie i panowie (40 % badanych) chętnie korzystają z zakupów ratalnych uznając je za optymalne rozwiązanie. Tylko 13 % osób stwierdziło, że zakupy ratalne wiążą się ze zbyt dużym ryzykiem. Wśród kobiet, które zdecydowały się na zaciągnięcie kredytu konsumpcyjnego lub zakupów na raty – 45 % z nich zrobiły to samodzielnie, a większość z nich to kobiety dojrzałe. Pożyczki przeznaczają na zaspokojenie bieżących potrzeb i wyposażenie mieszkania. Mężczyźni za to częściej za pieniądze z kredytów kupują sprzęt RTV i AGD oraz samochód. Jeśli jednak chodzi o kredyty hipoteczne, to zdecydowana większość (około 70 %) zaciąga je ze swoimi partnerami.

Nieco mniej Polek niż Polaków ma aktywny choć jeden kredyt (47 % w stosunku do 50%), ale charakteryzują się ich bardziej rzetelnym spłacaniem. Być może wynika to z odpowiedzialności za dom i rodzinę oraz chęci zapewnienia poczucia bezpieczeństwa i spokoju najbliższym.

Paulina Milka

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej