Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Postępowanie sądowe to ostateczność! Wypróbuj skuteczność mediacji

Dlaczego dłużnicy unikają kontaktu z wierzycielami jak ognia? Odpowiedź jest bardzo prosta! Obawiają się, że dostaną informację o rozpoczęciu wobec nich postępowania sądowego. Niestety, odzyskiwanie zaległych należności nie należy do najprzyjemniejszych, a przede wszystkim najprostszych czynności. Ciągłe wysyłanie upomnień i oczekiwanie na jakąkolwiek reakcję ze strony dłużnika bywa bardzo frustrujące. Ale czy skierowanie sprawy do sądu to dobra decyzja? Przed tak poważnym krokiem warto spróbować nieco delikatniejszego sposobu na odzyskanie pieniędzy. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj moc mediacji!

Mediacje, czyli jak dojść do porozumienia z dłużnikiem. Sprawdź jak to działa

Przy odzyskiwaniu zaległych należności warto wypróbować wszystkie polubowne metody zanim sprawia trafi na drogę sądową. Zawsze należy pamiętać, że postępowanie sądowe nie dość, że trwa długo to dodatkowo generuje znacznie większe koszty. Właściwa rozmowa z dłużnikiem w niektórych przypadkach pozwoli na nie tylko szybkie odzyskanie pieniędzy i ustalenie dogodnych warunków dla obu stron ale także pozwoli na zachowanie dobrej relacji. Właśnie w tym celu wykorzystywane są mediacje, czyli polubowne rozmowy, których celem jest dojście do porozumienia. Zawsze należy wziąć pod uwagę, że nie każda osoba zalegająca ze spłatą robi to celowo. Czasami niespodziewane zdarzenia losowe takie jak np. ciężka choroba, śmierć bliskiej osoby prowadzą do niewypłacalności oraz trudnej sytuacji życiowej. Mediacje z racji tego, że mają poufny charakter pozwalają na skuteczniejsze ustalenie przyczyn rosnącego długu w kameralnej atmosferze. Oczywiście udział w mediacjach ma charakter dobrowolny.

Z pomocą mediatora zaległy dług otrzymasz szybciej niż myślisz

Kiedy już zdecydujesz się na przeprowadzenie mediacji ze swoim dłużnikiem niezbędny okazuje się być mediator. Jest to osoba postronna, nie zaangażowana w konflikt. Jej zadaniem jest przysłuchiwanie się prowadzonym rozmową oraz ocenianie podawanych argumentów. Na podstawie zebranych informacji ustala najkorzystniejsze rozwiązanie dla obu stron. Głównym celem mediacji jest wypracowanie złotego środka, czyli innymi słowy mówiąc kompromisu. Tylko wtedy możliwe jest szybkie odzyskanie pieniędzy z korzyścią dla obu osób. Po ustalenia najważniejszych kwestii mediator spisuje umowę pomiędzy wierzycielem, a dłużnikiem potwierdzającą zobowiązanie się do spłaty długu zgodnie z ustalonymi warunkami. Czy warto skorzystać z pomocy mediatora? Jak najbardziej! Posiada on cenne umiejętności nie tylko prawne, ale także kierowania rozmowy na właściwy tor. Choć mediacje to polubowne załatwienie sprawy to musisz mieć na uwadze, że to stresująca sytuacja zarówno dla Ciebie jak i dłużnika. Warto mieć obok osobę kontrolującą sytuację. Prowadzona przez naszą AIF Kancelarię windykacja polubowna w postaci mediacji uchroni Cię przed zawarciem złego porozumienia z dłużnikiem przed przed utratą zaległych pieniędzy. Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji! Przeanalizujemy Twoją sytuację i podejmiemy odpowiednie kroki!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej