Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Problem z kontrahentem? Odzyskujemy pieniądze za nieopłacone faktury w 30 dni!

Procedura odzyskiwania należności może wydawać się złożona i czasochłonna. Nic bardziej mylnego – doświadczeni prawnicy specjalizujący się w windykacji dobrze wiedzą, jak negocjować z najbardziej opornymi dłużnikami. Kluczowe jest tu szybkie rozpoczęcie działań oraz konsekwencja. Dowiedz się, w jaki sposób windykujemy należności na drodze polubownej i skorzystaj z naszej pomocy, aby bezwzględnie uporać się z kontrahentem, który nie zapłacił za wystawioną fakturę.

Szybkość działania to nasza mocna strona. W AIF Kancelarii windykujemy stanowczo i skutecznie

Dlaczego kontrahenci pozwalają sobie na niepłacenie za otrzymane towary lub wykonane usługi? Towarzyszy im poczucie bezkarności. Misją windykatorów z powołania jest dążenie do zmiany tego przekonania. Najwyższa pora ukrócić samowolę dłużników! Najskuteczniejszym orężem w walce z nierzetelnymi partnerami w biznesie jest szybko rozpoczęta i konsekwentnie przeprowadzona windykacja. Rozpoczynamy ją od weryfikacji dłużnika na giełdach wierzytelności. Wiedza na temat tego, czy kontrahent ma zobowiązania względem innych przedsiębiorców lub planuje ogłosić upadłość, jest bowiem kluczowa dla obrania odpowiedniej strategii.

Windykacja polubowna ma sens wtedy, gdy prowadzi się ją wielopoziomowo. Konieczne jest równoległe wysyłanie wezwań, komunikatów oraz podejmowanie rozmów, mobilizujących dłużnika do spłaty zobowiązania. Negocjacje bazujące na konkretnych argumentach, bardzo często przynoszą oczekiwany skutek: nieuczciwy kontrahent zobowiązuje się do spłaty zadłużenia. W naszej kancelarii zazwyczaj nie trwa to dłużej, niż 30 dni – rozumiemy istotę szybkiej windykacji i za wszelką cenę staramy się doprowadzić do tego, by zakończyła się ona już na etapie polubownym. Po uzyskaniu deklaracji, egzekwujemy płatność w terminie do 10 dni albo zawieramy z dłużnikiem ugodę, korzystną dla obu stron. Tak realizowany proces windykacji pozwala odzyskać pieniądze w miesiąc lub zyskać gwarancję ich zwrotu np. w systemie ratalnym.

Priorytet płatności Ci nie sprzyja. Ratuj swój biznes przed bankructwem, zlecając windykację długów

Jeżeli nie otrzymałeś należnych Ci pieniędzy i jest to potwierdzone fakturą, umową lub innym dokumentem, nie powinieneś czekać. Jak najszybciej zleć windykację polubowną – tylko takie działanie daje Ci realną możliwość odzyskania całej kwoty w krótkim czasie. Zwlekając, narażasz swoją firmę na poważne problemy finansowe: każda nieopłacona faktura jest obciążeniem dla budżetu. Choć z początku zagrożenie wydaje się być niewielkie, w rzeczywistości jest poważne. Zaległości finansowe są przyczyną bankructwa wielu firm, które nie podjęły na czas działań windykacyjnych.

Niebezpieczeństwo jest bardzo duże. Niewielu wierzycieli wie, że tzw. priorytet płatności nie działa na ich korzyść. Jako kontrahenci oczekujący na zapłatę, znajdują się oni na samym końcu piramidy, zobowiązującej przedsiębiorców do regulowania płatności zgodnie z określoną kolejnością. W najlepszej sytuacji są organy państwa, na rzecz których dłużnicy płacą najpierw. Po dokonaniu płatności obejmujących ubezpieczenia czy podatki, przychodzi kolej na wypłatę wynagrodzeń dla pracowników. Następnie przychodzi kolej na opłaty eksploatacyjne wynikające z prowadzenia działalności (to m.in. rachunki za wodę, prąd i usługi telekomunikacyjne). Dopiero na ostatnim szczeblu jest miejsce na spłatę długów, zaciągniętych u kontrahentów. Jak łatwo się domyślić, szanse na odzyskanie pieniędzy maleją z każdym dniem zwłoki z windykacją.

Jako odpowiedzialny przedsiębiorca nie możesz pozwolić na to, by dłużnik upłynnił majątek na rzecz innych wierzycieli. Jeszcze dziś przekaż nam swoją sprawę do analizy! Zapoznamy się z dostarczonymi dokumentami i opracujemy skuteczną strategię windykacji na koszt dłużnika.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej