Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Przedsiębiorco nie trać pieniędzy! Z tymi kontrahentami nie warto współpracować!

windykacja 4

Każdy przedsiębiorca choć raz na swojej drodze napotkał nierzetelnego kontrahenta. W takiej sytuacji często zastanawiamy się dlaczego nasz klient zalega z płatnościami. Dla zachowania płynności finansowej AIF Kancelaria prezentuje typy kontrahentów, z którymi nie warto współpracować. Unikając tych podmiotów gospodarczych problem niezapłaconych faktur nigdy nie będzie Cię dotyczył.

Kontrahent jak marzenie? A może zwykły oszust?

Jak pokazuje nasza wieloletnia praktyka w branży windykacyjnej wielu przedsiębiorców boryka się z dłużnikami unikającymi zapłaty swoich zobowiązań. Istnieje jednak kilka typów nierzetelnych kontrahentów, którzy sprawiają najwięcej trudności. Na szczególną uwagę zasługuje dłużnik – oszust. To osoby, które zakładając działalność gospodarczą z góry zakładają, że nigdy swoich zobowiązań nie zapłacą. Oszuści grę aktorską opanowali do perfekcji i zawsze kreują swoją działalność na bardzo dochodową. To dłużnicy, którzy nigdy nie mają własnego majątku. W wielu przypadkach spółka zakładana jest na „słupa”, który za odpowiednią opłatą figuruje we wszelkich rejestrach. Na miejsce prowadzenia działalności oszuści wybierają zazwyczaj wirtualne biura, które odpłatnie użyczają adresu do celów biznesowych. Windykacja względem tego typu dłużnika jest niezwykle kosztowna i obarczona dużym ryzykiem niepowodzenia. Jedynym sposobem na uniknięcie dłużnika – oszusta jest rzetelne sprawdzanie kontrahenta. Stając w obliczu podjęcia decyzji o współpracy opiewającej na znaczne sumy warto rozważyć przeprowadzenie profesjonalnego wywiadu gospodarczego. Raport uzyskany od doświadczonej kancelarii windykacyjnej może nam pomóc uniknąć kłopotów.

Kiedy zapłaci? Jutro, za tydzień lub wcale

Bardzo popularnym typem dłużnika jest cwaniak. To przedsiębiorca, którzy posiadają środki na spłacenie swoich zobowiązań, lecz odwlekają to do granic możliwości. W wielu przypadkach traktują to jako formę pożyczki z niskim procentem. Tacy dłużnicy to też doskonali negocjatorzy, którzy znają sposoby na odwlekanie w czasie wszelkich płatności. Ich celem jest doprowadzenia do przedawnienia roszczenia i ostateczne uniknięcie zapłaty. Mając do czynienia z tym dłużnikiem musimy przyjąć stanowcze stanowisko i być odpornym na manipulacje. Profesjonalne negocjacje może też poprowadzić w imieniu przedsiębiorcy doświadczony windykator, który doprowadzi do szybkiej spłaty należności.

Brak pieniędzy na cokolwiek widmem rychłej upadłości

Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Niestety niezapłacone faktury bardzo szybko się nawarstwiają i firma staje na skraju upadłości. Dobrze znanym typem dłużnika jest bankrut. To przedsiębiorca, który nie ma pieniędzy na płacenie jakichkolwiek należności. Najczęściej tacy kontrahenci nie unikają rozmów i rzetelnie obrazują swoją kondycję finansową. Niestety rzeczowe rozmowy mogą spełznąć na niczym, gdyż totalny brak majątku i duże zadłużenie skutkują jedynie ogłoszeniem upadłości. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem jest jak naciskanie na spłatę jakiejkolwiek części należności lub rozliczenie się w tzw. towarze.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej