Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Przedsiębiorcy z różnych województw – co o nich myślimy

Najbardziej pożądani kontrahenci to ci z województwa mazowieckiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Dlaczego tak jest, skoro mazowieckie przedsiębiorstwa cieszą się równocześnie najgorszą opinią pod względem rzetelności, a te z Dolnego Śląska plasują się dopiero na szóstym miejscu jeśli chodzi o profesjonalizm? Co zatem bierzemy pod uwagę, jeśli nie terminowość i uczciwość, wybierając swoich partnerów biznesowych?

Z kim chcemy współpracować

Zawarcie ugodyMałe i średnie firmy najczęściej wybierają partnerów ze swojego najbliższego otoczenia, ze względu na koszty i dobrą znajomość lokalnego rynku. Kierowanie się rachunkiem ekonomicznym jest podejściem zdroworozsądkowym, ale wcale nie jest to pożądany wybór. Okazuje się bowiem, że gdyby nie brać pod uwagę np. odległości i związanych z nią kosztów i utrudnień, to przedstawiciele polskich firm najchętniej chcieliby pracować z podmiotami z Dolnego Śląska, Wielkopolski i Mazowsza. Firmy z dwóch pierwszych regionów cechują się profesjonalizmem, uczciwością i terminowością, więc te wskazania są jak najbardziej uzasadnione. Jednak te znad Wisły mają opinię nierzetelnych i niesolidnych. Czemu więc chcemy z nimi współpracować?

Jak oceniamy przedsiębiorców z różnych województw

Aby zbadać, jak oceniane są firmy z różnych regionów, Krajowy Rejestr Długów przeprowadził badanie, w którym przedsiębiorcy opiniowali podmioty z różnych województw pod względem terminowości, uczciwości, profesjonalizmu, oszczędności i wiarygodności. Były to osądy wydawane na podstawie stereotypów, ponieważ biorący udział w badaniu ograniczali swoją działalność do województwa, w którym mieszkali, nie mieli zatem faktycznych podstaw do oceny firm z innych regionów.

Wiarygodność, uczciwość, oszczędność i terminowość

Analizy AIF Kancelaria: Więcej przychodów, mniej stratW tym badaniu najwyższe noty osiągnęły województwa wielkopolskie, śląskie, małopolskie i pomorskie, co oznacza, że każda z badanych cech została wysoko oceniona przez badanych. Region wzbudzający największe zaufanie (wiarygodność) to Pomorze, które kojarzy się ankietowanym z solidnością. Pomorze i Śląsk zostały też uznane za najbardziej uczciwe. Natomiast województwo wielkopolskie zyskało miano najbardziej oszczędnego. Pod terminem oszczędności kryła się w tym wypadku rozwaga w wydawaniu środków oraz umiejętność ich odkładania. Najsłabszym punktem wszystkich regionów jest terminowość, czyli płacenie oraz dostarczanie towarów i usług na czas. Najwyżej (najbardziej terminowa) w tej kategorii została oceniona Wielkopolska.

Najgorzej oceniamy Mazowsze, ale chcemy z nim współpracować

Najniżej ocenione pod względem każdej z badanych cech okazało się Mazowsze, które kojarzy się z najgorszą terminowością, słabą uczciwością i wiarygodnością. Jedynie pod względem profesjonalizmu ta ocena była nieco wyższa, ale nadal nie przekraczała średniej. Mimo złej reputacji firm z Mazowsza, okazuje się, że badane podmioty bardzo chętnie chciałyby nawiązać z nimi współpracę. Podobnie, jako najbardziej pożądany kontrahent został wybrany Dolny Śląsk. Ten wynik pokazuje, że bardziej niż swoimi stereotypami kierujemy się dostępnymi danymi. Najbardziej pożądane regiony okazały się również tymi, które są najbardziej uprzemysłowione i najszybciej się rozwijają. Mniej ważna stała się więc wiarygodność i terminowość, a istotniejsza wielkość, szansa na rozwój, dynamika działań, ekspansja i intensywność.

Paulina Milka

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej