Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Samodzielna windykacja czy z doświadczoną kancelarią windykacyjną?

samodzielna windykacja

Kiedy mija termin płatności za faktury, a nierzetelny kontrahent zaczyna unikać rozmów o spłacie swoich zobowiązań zaczynamy myśleć o windykacji. Wielu przedsiębiorców zanim poszuka pomocy u doświadczonej kancelarii windykacyjnej chce spróbować działań „na własną rękę”. Czy warto jednak prowadzić samodzielną windykację? Jakie czynności podjąć przed skierowaniem sprawy do specjalistów? AIF Kancelaria z Wrocławia przygotowała krótki poradnik na temat działań windykacyjnych.

Windykacja własnych należności czy jest możliwa?

Wielu przedsiębiorców, gdy na horyzoncie pojawia się dłużnik szuka sposobów na samodzielne odzyskanie wierzytelności. Należy podkreślić, że firma nie ma obowiązku ponaglania kontrahenta do spłaty. Dłużnika doskonale wie, że należność powstała i powinien poczuwać się do jej spłaty. Jeśli jednak zależy nam na dalszej współpracy możemy podjąć kilka czynności nakłaniających dłużnika do spłaty. W przypadku braku rezultatu windykacja nierzetelnego kontrahenta będzie najlepszym rozwiązaniem.

 • Rozmowa telefoniczna – spróbujmy wykonać telefon do kontrahenta zalegającego z płatnościami. Rozmowa powinna być prowadzona w stanowczym tonie. Spytajmy o powód braku płatności i termin zapłaty. Mamy prawo żądać deklaracji ze strony dłużnika. Jeśli nie odbiera telefonów, nie reaguje na sms-y i wiadomości e-mail nie zwlekajmy z oddaniem sprawy do kancelarii windykacyjnej.
 • Wezwanie do zapłaty – wyślijmy listem poleconym za potwierdzeniem odbioru wezwanie do zapłaty. Dokument powinien zawierać numer faktury, która nie została spłacona, datę wystawienia, datę płatności i należność. Nie zapomnijmy podać numeru konta i oczekiwanego terminu zapłaty. Jeśli dłużnik nie odbierze pisma lub w wyznaczonym terminie nie dokona spłaty podejmijmy współpracę z windykatorem.
 • Giełda wierzytelności – dłużnik – przedsiębiorca może zostać umieszczony na giełdzie wierzytelności. Portale te to nie tylko sposób na pozbycie się uciążliwego długu, ale też „straszak” na nierzetelnego kontrahenta. Jeśli dłużnik nawiązuje współpracę z firmami poprzez internet powinien zareagować na taki wpis.

Oddaj sprawę w ręce specjalistów i nie płać za windykację!

Wiele osób boi się współpracy z kancelariami windykacyjnymi z uwagi na jawiące się koszty. Należy podkreślić, że rzetelna firma windykacyjna nie naraża swoich klientów na zbędne wydatki. Doświadczone kancelarie windykacyjne zawsze rozliczają się na zasadzie „efektu” pobierając swoje honorarium po zakończonym postępowaniu windykacyjnym. Dodatkowo należności pomiędzy przedsiębiorcami mogą być windykowane zgodnie z zasadą windykacja na koszt dłużnika. Po zmianie przepisów przedsiębiorcy mogą obarczyć nierzetelnego kontrahenta kosztami pracy kancelarii. Decydując się na współpracę z firmą windykacyjną uzyskujemy kompleksową pomoc prawną na każdym etapie prowadzenia sprawy. Doświadczony windykator potrafi odzyskać wierzytelność w zaledwie 30 dni. Jak pokazują statystyki AIF Kancelaria Wrocław nawet 70% wierzytelności jest ściąganych w ciągu pierwszego miesiąca od przyjęcia sprawy. Ponadto już przed przyjęciem sprawy dobre kancelarie windykacyjne sprawdzają wypłacalność dłużnika, a przedsiębiorca dowiaduje się jakie ma szanse na odzyskanie swoich pieniędzy. Windykacja to skuteczny sposób na odzyskanie długu bez zbędnych kosztów. Nie musisz borykać się z dłużnikiem samodzielnie, oddaj sprawę w ręce specjalistów i ciesz się szybką spłata należności.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej