Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Skuteczna reprezentacja w sądzie. W jakich sytuacjach warto korzystać z pośrednictwa radcy prawnego?

Konieczność osobistego stawiennictwa w wielu przypadkach stwarza szereg uciążliwych problemów. Obecność w sądzie często wymaga licznych poświęceń na płaszczyźnie prywatnej i zawodowej. Kiedy ewentualne koszty wypełnienie obowiązku będą zbyt duże, warto poszukać profesjonalnej pomocy – wykwalifikowani pełnomocnicy z AIF Kancelaria Prawna posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby poprowadzić sprawę we właściwym kierunku. Czego raczej nie można powiedzieć o krewnych czy znajomych.

Kto może być pełnomocnikiem procesowym, a kto może reprezentować Cię w postępowaniu cywilnym?

Oczywiście nie jest też tak, że kancelaria prawna stanowi jedyne wyjście w zastępstwach dotyczących drobnych spraw i formalności. W codziennych kwestiach urzędowych, jak na przykład odbiór dokumentów, praktycznie każda osoba może pełnić rolę pełnomocnika. Nie musi nawet posiadać pełnej zdolności do podejmowania czynności prawnych – idealnym przykładem będzie tutaj ktoś, kto jeszcze nie ukończył 18. roku życia. Jednak już w postępowaniach sądowych taka możliwość jest absolutnie wykluczona. Teoretycznie istnieje opcja, przed obliczem sprawiedliwości stronę reprezentowała najbliższa rodzina – a jeżeli sprawa dotyczy majątku, również osoby zarządzające mieniem albo stali zleceniobiorcy. Skuteczność takiego rozwiązania jest niestety znikoma, poza tym przedsiębiorcy nie mają takiego pola manewru. W grę wchodzą wyłącznie adwokaci, rzecznicy patentowi oraz radcy prawni. Ani szczegółowa znajomość przepisów, ani zdobyte wykształcenie nie wystarczy do reprezentowania osób prawnych.

Renomowana kancelaria prawna ma w swoich szeregach ludzi o wysokich kompetencjach

Odpowiednie uprawnienia są konieczne także do stałego reprezentowania interesów zleceniodawcy. Wynika to jasno z aktualnie obowiązujących ustaw korporacyjnych. Ten specyficzny „monopol” ma na celu troskę o najwyższą jakość usług prawnych. Kiedy w grę wchodzą sprawy o wyjątkowym ciężarze gatunkowym, najzwyczajniej w świecie nie ma miejsca na jakiekolwiek braki czy niedomówienia. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz: profesjonalni pomocnicy, czyli właśnie adwokaci i radcowie prawni, mają możliwość udzielenia dalszego pełnomocnictwa. Naturalnie dotyczy to wyłącznie prawników o równym, odpowiednim statusie zawodowym. Tego rodzaju furtka pomaga w sprawnym prowadzeniu wielu spraw różnych klientów przez jedną kancelarię. Jeżeli zatem potrzebujesz kogoś, kto będzie skutecznie reprezentował Cię przed sądem lub w innym postępowaniu cywilnym, AIF Kancelaria stanowi właściwy wybór i gwarancję zachowania najlepszych standardów.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej