Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Skuteczne metody na opornego dłużnika. Rzeczpospolita

Przedstawiamy fragmenty tego tekstu, cały artykuł dostępny jest w internecie pod adresem: www.rzeczpospolita.pl

Wezwania do zapłaty, negocjacje telefoniczne, wizyty windykatorów, a w ostateczności sąd to najpopularniejsze sposoby na nierzetelnych kontrahentów, którzy nie wywiązali się w terminie ze spłaty zobowiązań.

Zaangażowanie firm windykacyjnych w daną sprawę jest proporcjonalne do spodziewanych przychodów. (…)

Krzysztof Matela, prezes EGB Investmens i Polskiego Związku Windykacji, twierdzi, że firmy windykacyjne zawsze robią rachunek zysków i strat. W zależności od wysokości oraz rodzaju długu dobierają metody jego odzyskania. – Na pewno nie zaangażujemy kilku radców prawnych do ściągnięcia niewielkiej kwoty – mówi Krzysztof Matela. (…)

Trzeba znać się na psychologii

Proces windykacyjny można podzielić na trzy etapy: postępowanie polubowne, sądownicze i egzekucyjne. (…) Metodą na opornego dłużnika jest wizyta przedstawiciela firmy windykacyjnej w jego siedzibie.

Windykator to osoba, która nie tylko potrafi negocjować, ale również zna się na psychologii i potrafi dobrać odpowiednie techniki negocjacji. (…) Profesjonalista wie, jak postępować, by skutecznie i szybko ściągnąć należności swojego klienta. (…)

Nagłośnić w mediach

(…)jedną ze skutecznych metod skłonienia dłużnika do zapłaty jest upublicznienie danej sprawy i nagłośnienie jej w mediach. (…) Niekonwencjonalnym sposobem upublicznienia informacji o dłużniku jest rozprowadzanie ulotek wśród lokalnej społeczności. (…) podstawą każdej udanej windykacji jest dobry wywiad gospodarczy, który ma na celu ustalenie składników majątku dłużnika. Jeśli windykatorzy wiedzą, z czego dłużnik może zapłacić swoje zobowiązania, to mogą skuteczniej negocjować, a w ostateczności skierować sprawę na drogę sądową; wtedy komornik, znając majątek dłużnika, dokona skutecznej egzekucji długu. (…)

Oferta firm windykacyjnych (przedstawiamy 2 pierwsze, cała lista na stronie artykułu)

Oferta firm windykacyjnych
Lp.Nazwa firmySiedzibaStrona www i telefonSpecjalizacjaMinimalna kwota wierzytelnościMetodyOpłaty i prowizje (netto)
1AIF KancelariaWrocławwww.aif.com.pl, tel. (71)349 09 11windykacja i egzekucja należności, obsługa klientów ze wszystkich branż, w szczególności z usługowej, produkcyjnej i transportowejprzy stałej współpracy każda kwota jest windykowanawywiad gospodarczy, wezwanie do zapłaty, kontakt telefoniczny, windykacja bezpośrednia, pilnowanie spłaty należności lub rat, skierowanie sprawy na drogę sądową3 proc. prowizji od odzyskanej należności wraz z odsetkami, 9 proc. prowizji od należności bez odsetek
2BestGdyniazarządzanie wierzytelnościami nieregularnymi100 złe-mailing, windykacja telefoniczna, windykacja terenowa, postępowanie sądowe i egzekucyjne5 – 20 proc. prowizji od odzyskanych należności,

Poprosiliśmy firmy windykacyjne o podanie wszelkich opłat związanych z odzyskaniem wierzytelności na kwotę 10 tys. zł. Klientem jest dystrybutor sprzętu kuchennego dla gastronomii, dłużnikiem – restauracja działająca w Polsce, która kupiła wyposażenie kuchni o wartości 20 tys. zł. Połowę tej kwoty restauracja zapłaciła przy odbiorze towaru. Termin spłaty reszty zobowiązań minął rok temu. Jest to wierzytelność fakturowa za dostawę towaru. Firmy w tabeli uporządkowaliśmy alfabetycznie.

KINGA ŻELAZEK

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej