Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

System zarządzania wierzytelnościami

AIF Kancelaria oferuje swoim kontrahentom pełną gamę usług z zakresu zarządzania wierzytelnościami, dzięki którym możliwe jest efektywne odzyskanie wierzytelności krótko przeterminowanych (do 14 dni).

Skupiamy się na prowadzeniu działań windykacyjnych przyśpieszających spłaty należności bez uszczerbku dla interesów Państwa firmy. Z naszych doświadczeń wynika, że możliwe jest podniesienie skuteczności windykacji do 92 %.

Usługa ta wpłynie korzystnie na przepływy pieniężne w Państwa przedsiębiorstwie i koszty jego funkcjonowania. Wysoka ekonomiczność naszych działań powoduje znaczne ograniczenia kosztów związanych z obsługą należności. Oszczędzacie Państwo nie ponosząc kosztów:

– działalności własnego działu windykacji (obsługi wierzytelności przeterminowanych),

– kredytowania swoich kontrahentów ponad świadomie udzielony termin zapłaty,

– uzyskania kredytu obrotowego na własną działalność z powodu braku własnych środków,

– niewymiernych kosztów związanych z pogorszeniem własnej opinii w oczach swoich dostawców (np. przez opóźnianie własnych płatności),

– zawierania wielu kontraktów z nierzetelnymi firmami (nieuczciwe firmy obawiają się „naciągać” przedsiębiorstwa objęte zdecydowanymi działaniami AIF Korporacja),

– błędów popełnianych przez niedoświadczonych pracowników zajmujących się monitowaniem należności.

W każdej firmie część przepływów finansowych blokują trudnościągalne długi. Zazwyczaj stanowią one marginalny odsetek obrotów firmy. Zdarza się jednak, że mogą przysporzyć sporych kłopotów. Przedsiębiorca ponosi wówczas wysokie koszty, które wynikają m.in. z utraty płynności finansowej, przeterminowania własnych zobowiązań, braku kapitału, niemożności realizowania inwestycji, utraty inwestorów, utraty korzyści z niezrealizowanych transakcji, spadku sprzedaży spowodowanego obniżeniem jakości i innych procesów, których źródłem jest zaangażowanie pracowników i kadry zarządczej w czasochłonne postępowania windykacyjne odsuwające te osoby od działalności podstawowej przedsiębiorstwa.

System zarządzania należnościami naszych klientów jest specyficznym rodzajem windykacji. W odróżnieniu od długów, które odzyskujemy w ramach windykacji bezpośredniej i sądowej, zarządzanie wierzytelnościami charakteryzuje się odmiennym podejściem do dłużników. W pierwszych kontaktach zawsze zakładamy dobrą wolę Państwa klientów, którzy mogli z obiektywnych przyczyn opóźnić się w płatnościach. Zawsze staramy się negocjować w sposób ugodowy. Uwzględniamy fakt, iż w Państwa interesie jest taka obsługa wierzytelności, która nie spowoduje utraty klienta. Nie oznacza to jednak, że dajemy sobą manipulować. Jesteśmy konsekwentni i tego samego oczekujemy od drugiej strony. Raz ustalone zasady obowiązują i są dotrzymywane. Działalność naszych negocjatorów charakteryzuje się częstymi monitami i osobistym kontrolowaniem dłużnika.
Systematyczność i konsekwencja naszych procedur gwarantuje najwyższą efektywność.

Co warto podkreślić, korespondencja listowna z dłużnikiem została przez nas ograniczona jedynie do informowania go o:

– prowadzeniu przez nas monitorowania spłat (jeżeli wskutek wcześniejszych monitów telefonicznych nie nastąpiła zapłata) oraz dalszych konsekwencjach;

– przekazaniu sprawy do windykacji i wezwanie o zapłatę należnych kwot wraz z odsetkami;

– innych niezbędnych w procesie windykacji pism.

Dokumenty te są wystarczające do prowadzenia sprawy na drodze sądowej, a wysyłanie wielu pism uodparnia dłużnika na tego typu działania. Dlatego po wstępnej, telefonicznej windykacji przychodzi czas na windykację bezpośrednią, co pozwala uniknąć kosztownych i przewlekłych sporów prawnych.

Tomasz Brusiło

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej