Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Szkoda na osobie – jak uzyskać odszkodowanie?

crash-test-1620591_960_720W wyniku wypadku drogowego dochodzi do powstania różnego rodzaju szkód. Bardzo kosztowne w usunięciu mogą okazać się szkody majątkowe w postaci uszkodzonego pojazdu, jednakże kwestią absolutnie najważniejszą jest życie i zdrowie poszkodowanych. Co zrobić, gdy doszło do powstania obrażeń? W jaki sposób można wówczas uzyskać odszkodowanie?

Obowiązek posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

Każdy z kierowców, który porusza się po polskich drogach zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Uzasadnieniem tego ustawowego wymogu jest zapewnienie poszkodowanym środków na leczenie oraz rehabilitację, które to nierzadko są skutkami wypadków drogowych, do których dochodzi każdego dnia.

Co zrobić, gdy dojdzie do wypadku?

Bezpośrednio po wypadku należy przede wszystkim zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz wezwać pomoc medyczną. Jednakże gdy poszkodowani wyjdą już ze szpitala, warto rozpocząć procedurę związaną z uzyskaniem odszkodowania z polisy OC sprawcy. Pierwszym jej etapem jest zgłoszenie szkody u ubezpieczyciela. Warto dołączyć do niego również zebrany materiał dowodowy, a więc dokumentację medyczną czy też notatkę policyjną. Wszystko to może wpłynąć na wysokość uzyskanego świadczenia. Jeżeli nawet okaże się, że kwota, którą wypłaciła firma ubezpieczeniowa nie jest satysfakcjonująca, wówczas sprawa nie jest jeszcze zakończona. Poszkodowany może bowiem złożyć odwołanie od tejże decyzji do zarządu danej firmy ubezpieczeniowej. Istnieje również możliwość zawiadomienia Rzecznika Finansowego, który może przyjrzeć się danej sprawie. Gdyby jednak zabiegi te okazały się nieskuteczne, wówczas można skierować daną sprawę na drogę sądową.

Skuteczna pomoc to podstawa w walce o odszkodowanie

Jak widać, procedura uzyskania należnego świadczenia nie zawsze jest prosta i szybka. Dlatego też warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy wywalczyli dla swoich klientów już nie jedno odszkodowanie. Posiadane przez nas doświadczenie pozwala nam na skuteczne prowadzenie poszczególnych etapów postępowania. Co więcej, współpracujemy na stałe z prawnikami, którzy w razie konieczności gotowi są oni pomóc także w procesie przed sądem. Decydując się na naszą pomoc, nie musisz martwić się o jakiekolwiek nieprzewidziane problemy, albowiem jesteśmy przygotowani na wszystko. Z kolei koszty nie powinny być kłopotem dla nikogo. Preferujemy rozliczenia prowizyjne, a płatność dokonywana jest dopiero po uzyskaniu świadczenia.

Uzyskanie odszkodowania zawsze wiąże się z przejściem przez sformalizowaną procedurę. Dlatego też wszyscy poszkodowani niezwykle cenią sobie możliwość załatwienia swojej sprawy na drodze polubownej. Nic dziwnego, takie rozwiązanie skutkuje nie tylko zaoszczędzeniem cennego czasu, ale również niepotrzebnych przeżyć związanych z występowaniem w procesie sądowym. Większość spraw, które prowadzimy, znajduje swój finał właśnie na drodze polubownej.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej