Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Terminowe płacenie synonimem uczciwości

Terminowe płacenie swoich zobowiązań jest synonimem uczciwości dla ponad 90 % Polaków, a ponad połowa z nas nie chce mieć w gronie swoich znajomych osób, które zalegają z rachunkami. 

Jakie wartości cenimy

AIF KancelariaMimo tak radykalnego podejścia do regulowania płatności, wielu z nas potrafi jednak usprawiedliwić nierzetelnych płatników. To oznacza, że uczciwość, choć jest dla nas bardzo istotną cechą, to jednak nie najważniejszą. 6 lat temu zapytani o najcenniejsze wartości, wymienialiśmy właśnie bycie uczciwym niezależnie od okoliczności. Tak wskazywało wówczas 84 % z  nas. Obecnie uczciwość nadal plasuje się bardzo wysoko w kategorii strategicznych wartości w życiu, ponieważ zajmuje trzecie miejsce, zaraz po zachowaniu dobrego zdrowia i szczęścia rodzinnego, ale wskazuje na nią jedynie 26 % ankietowanych. Na przestrzeni ostatnich lat normy społeczne uległy rozluźnieniu, co przedstawiają właśnie takie badania.

Młodsi bardziej wyrozumiali wobec niesolidnych płatników

Wśród osób, dla których niepłacenie w terminie jest nie do zaakceptowania, zdecydowanie przodują seniorzy. Jeśli chodzi o osoby z młodszych przedziałów wiekowych to mają oni dużo większą tolerancję dla tych, którzy nie regulują swoich zobowiązań. A więc wszyscy, niezależnie od wieku uważamy terminowe płacenie za synonim uczciwości i  przyjętą normę społeczną, ale im jesteśmy młodsi tym z większym przymrużeniem okiem podchodzimy do przestrzegania tej zasady – mówi prezes AIF Kancelarii Tomasz Brusiło. To właśnie ankietowani z grupy osób między 18 a 24 rokiem życia znajdują dużo więcej zrozumienia dla osób szukających usprawiedliwienia nieuiszczania opłat w terminie. Nie wynika to z poziomu majętności, gdyż i seniorzy i osoby najmłodsze narzekają na niskie dochody, a raczej z wyznawanych postaw życiowych i wychowania.

Mężczyźni częściej szukają usprawiedliwienia dla niepłacenia

AIF Kancelaria Młodzi na garnuszku rodzicówJeśli chodzi o płeć i miejsce zamieszkanie to również możemy mówić o odmiennych poglądach na osoby niepłacące w terminie. Bardziej tolerancyjni względem nierzetelnych płatników bywają bowiem mężczyźni niż kobiety. Ale to właśnie mężczyzn w różnych spisach dłużników jest więcej niż kobiet. Najbardziej liberalni wobec nieterminowego płacenia okazali się mieszkańcy województwa opolskiego, łódzkiego, podkarpackiego, Mazowsza i Podlasia. Natomiast mieszkańcy lubuskiego, lubelskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego nie znajdują usprawiedliwień dla braku płatności.

Paulina Milka

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej