Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Vademecum wiedzy na temat windykacji polubownej. Jak wygląda i kiedy z niej skorzystać?

Jako doświadczeni specjaliści bardzo często chwalimy się tym, że zdecydowaną większość spraw windykacyjnych kończymy na etapie polubownych negocjacji. Dziś współczynnik ten przekracza aż 75%, a takie prowadzenie postępowania umożliwia dłużnikowi wydostanie się z problemów bez ingerowania sądu w zaległości finansowe. Oczywiście każdy kij ma dwa końce i na windykacjach polubownych, czyli miękkich, korzystają również wierzyciele. Czym w praktyce okazuje się być ugodowe dochodzenie należnej Ci gotówki? W tym artykule odpowiadamy na takie pytanie.

Wysoka skuteczność, błyskawiczne zakończenie windykacji. Oto polubowne techniki w pigułce

Kierowanie sprawy windykacyjnej do sądu przeważnie powinno być absolutną ostatecznością. Krokiem, jaki należy podjąć tylko w przypadku, kiedy dłużnik kompletnie nie reaguje na sygnały wysyłane podczas polubownych prób ściągnięcia zaległości finansowych czy także nawiązania prawnego porozumienia pomiędzy obiema stronami konfliktu. Jak pokazują statystyki, miękka windykacja przynosi oczekiwany skutek w zdecydowanej większości przypadków. Taką tezę potwierdza również nasze doświadczenie. Jako AIF Kancelaria przeprowadziliśmy już tysiące postępowań windykacyjnych, a aż 75% z nich zakończyło się na etapie ugodowym. To spory komfort nie tylko dla dłużnika (który unika przecież sądu), ale także dla wierzyciela. Kompletny brak stresu i możliwość odzyskania pieniędzy z niepłaconych faktur w nawet 30 dni to bez dwóch zdań największe zalety miękkiego windykowania należności. Bazując na profesjonalizmie jesteśmy w stanie osiągać tak imponujące wyniki już od blisko dwóch dekad.

Jak wygląda windykacja polubowna w AIF Kancelaria? Oto zakres naszych działań!

Skoro wiadomo już dlaczego warto sięgać po pomoc prawników, którzy na etapie polubownym próbują rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane sprawy z długiem w tle, czas poznać kulisy bardzo skutecznego procesu, jakim jest windykacja miękka. Absolutnie podstawową praktyką w naszej AIF Kancelarii będzie wysłanie przypomnienia w formie pisma lub wiadomości e-mail z informacją o tym, że termin płatności za fakturę minął. Używając wyłącznie legalnej argumentacji wskazujemy prawne konsekwencje zlekceważenia pisma oraz proponujemy realny czas na spłatę zobowiązania. Jeżeli taki krok nie przynosi rezultatów, nasi specjaliści podejmują się rozmowy twarzą w twarz lub próby kontaktu telefonicznego. W wielu przypadkach ostatecznym zagraniem ze strony kancelarii windykacyjnej będzie wezwanie – tym razem sankcyjne. To ostrzeżenie o zamiarze przekazania informacji o długu do BIG-u lub do KRD.

Nie każdą sprawę windykacyjną trzeba kierować bezpośrednio na wokandę sądu najwyższego. Jeżeli zgłosisz się po pomoc do profesjonalistów, uzyskasz wiarygodne informację na temat nie tylko skutecznego, ale również i błyskawicznego odzyskania należności w sposób całkowicie polubowny. Jak widać, wachlarz możliwości w tym przypadku jest ogromny. Nikogo więc nie może dziwić tak wysoka skuteczność postępowania miękkiego podczas windykacji!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej