Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Windykacja profesjonalna jest najskuteczniejsza!

Prowadząc windykację samodzielnie tracimy czas, pieniądze i nerwy. Oddając sprawę w ręce profesjonalistów mamy pewność, że postępowanie prowadzone jest rzetelnie, a szanse na odzyskanie pieniędzy wzrastają.

Wśród przedsiębiorców krążą różne nieprawdziwe przekonania na temat zlecania windykacji profesjonalnej firmie windykacyjnej. Czas rozprawić się z tymi mitami!

Samodzielna windykacja jest lepsza, gdyż nie pogarszamy relacji z kontrahentem-dłużnikiem. TO FAŁSZ.

Windykacja profesjonalna jest lepsza, gdyż jest szybsza i skuteczniejsza. TO PRAWDA.

Wiele firm sądzi, że tylko samodzielnie prowadzona windykacja sprawi, że nasze relacje z kontrahentem – dłużnikiem nie popsują się, a my sami nie będziemy postrzegani jako trudni w kontaktach czy roszczeniowi. W rzeczywistości jednak samodzielna windykacja przynosi więcej szkody niż pożytku. Jest to proces długotrwały, pracochłonny, mało efektywny i wymagający zaangażowania pracowników, którzy poświęcają czas na działania windykacyjne zamiast na dotychczasowe zadania. Kontrolowanie, pilnowanie, wysyłanie pism, podejmowanie kontaktów telefonicznych, a nierzadko prowadzenie nieprzyjemnych rozmów to zajęcia wyjątkowo czasochłonne i stresujące. Dłużnicy mając do czynienia z wewnętrzną, samodzielną windykacją prowadzoną przez firmy, którym zalegają pieniądze, często nie traktują jej poważnie. Taka windykacja bywa trudna również dlatego, że w ramach jednego podmiotu stara się ze sobą współpracować dział handlowy, który naciska na dalszą współpracę z dłużnikiem nie chcąc tracić klienta oraz dział windykacyjny, który stara się odzyskać należności, ale nie ma w ręku odpowiednich argumentów, ponieważ nadal współdziała z dłużnikiem. Biorąc to wszystko pod uwagę, czasami dla świętego spokoju odpuszczamy dłużnikowi i dajemy mu w ten sposób zielone światło do dalszych nierzetelnych działań. Przypisujemy sobie łatkę tego wierzyciela, któremu bez konsekwencji można nie płacić. A przecież nie o to nam chodzi! Ponadto, czy naprawdę zależy nam na kontaktach biznesowych i dobrej relacji z kimś, kto łamie podstawowe zasady i nie płaci nam za towar i usługę? Dłużnik nie traktuje poważnie windykacji samodzielnej i nie widzi w niej zagrożenia. Natomiast, gdy z dłużnikiem kontaktuje się windykator z obcej firmy, dłużnik zaczyna zdawać sobie sprawę, że nie można już bagatelizować sytuacji i odwlekać płatności w nieskończoność wodząc za nos wierzyciela, którego długo zna. Osoba z zewnątrz motywuje dłużnika do spojrzenia w sposób odpowiedzialny na swoje zachowanie i daje mu do zrozumienia, że zna środki, za pomocą których odzyska należne wierzycielowi pieniądze. Dłużnik w obawie przed poważnymi konsekwencjami zaczyna podejmować działania zmierzające do zapłaty zaległości.

Windykacja profesjonalna jest za droga. TO FAŁSZ.

Samodzielna windykacja wymaga nakładów finansowych. TO PRAWDA.

Przedsiębiorcy żyją w błędnym przeświadczeniu, że działania prowadzone przez zewnętrzną, profesjonalną firmę są za drogie. Tymczasem ustawa o terminach zapłaty w transakcjach handlowych pozwala na przeniesienie kosztów windykacji na osobę dłużnika w przypadku transakcji zawartych pomiędzy przedsiębiorcami po 28 kwietnia 2013 r. AIF Kancelaria niemal od początku obowiązywania ww. ustawy oferuje swoim Klientom windykację na koszt dłużnika. Dzięki temu wierzyciele nie muszą już obawiać się kosztów windykacji i tracić czas na samodzielne, często nieskuteczne, a jakże pracochłonne i kosztowne działania windykacyjne. Mogą skupić się na prowadzeniu firmy, a wyspecjalizowany podmiot odzyska dla nich należność główną, odsetki i rekompensatę za koszty windykacji.

Współpraca z profesjonalną firmą windykacyjną jest trudna, a ich działania skomplikowane. TO FAŁSZ.

Samodzielna windykacja jest czasochłonna i stresująca. TO PRAWDA.

Wierzyciele z niechęcią myślą o skomplikowanej procedurze i trudnych działaniach profesjonalnych podmiotów wyspecjalizowanych w windykacji. Niepotrzebnie. Kancelarie windykacyjne sięgają po sprawdzone, wypracowane przez lata metody indywidualnie dobierając je do osoby dłużnika. Jest to zazwyczaj kontakt telefoniczny, korespondencja tradycyjna i elektroniczna oraz wizyty terenowe. Profesjonaliści z doświadczeniem wiedzą jak motywować dłużników, wiedzą po jakie narzędzia sięgnąć, posiadają wiedzę psychologiczną i są odporni na stresujące sytuacje. Tych cech może brakować wierzycielom, którzy zwyczajnie nie mają wprawy w kontakcie z dłużnikami. Klienci każdorazowo są informowani o czynnościach podejmowanych w ich sprawie oraz mają wgląd do postępowania i dokumentacji. Dzięki temu zachowują kontrolę nad sytuacją, ale sami nie muszą angażować się w trudny proces windykacyjny. Patrząc z boku, niektóre procedury profesjonalistów mogą wydawać się skomplikowane, ale bez obaw, Klienci są informowani o wszelkich  działaniach w sposób prosty i czytelny. I mogą spać spokojnie, wiedząc, że sztab ekspertów wykorzystuje wszelkie możliwości, by odzyskać należne wierzycielom pieniądze.

Zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnej firmy windykacyjnej z wieloletnim doświadczeniem – AIF Kancelarii sp. z o.o.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej