Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Windykacja przedsądowa: przekonamy dłużnika do dobrowolnej spłaty długu!

Chociaż wydaje się to niemożliwe, Twój dłużnik może zrozumieć, że dobrowolny zwrot zobowiązania jest dla niego korzystny. Uświadomienie go w tej kwestii nie należy do trudnych. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, być konsekwentnym i skłonnym pójść na kompromis. W efekcie odpowiednich działań, nieuczciwy partner w biznesie uzna dług i ureguluje go, zanim skierujesz sprawę do sądu. Co warto wiedzieć o windykacji przedsądowej oraz jak się za nią zabrać, aby sobie nie zaszkodzić? Odpowiadamy!

Wrogów trzymaj krótko, a dłużników jeszcze krócej. Konsekwentnie walcz o swoje

 • Wywiązałeś się ze swojej części umowy, a kontrahent nie potraktował Cię poważnie?

 • Bezskutecznie czekasz na zapłatę za doręczony towar albo terminowo wykonaną usługę?

Jeżeli tylko posiadasz dokument, który potwierdza powstanie zobowiązania, możesz natychmiast rozpocząć procedurę windykacyjną. To bardzo ważne, aby nie ulegać zapewnieniom dłużnika i nie pokładać nadziei w składanych przez niego obietnicach spłaty. Niemal dwudziestoletnie doświadczenie nauczyło nas, że wyłącznie zdecydowane działania pozwalają osiągnąć oczekiwany efekt: zwrot pieniędzy przez dłużnika.

Uspokajamy: nie musisz obawiać się skomplikowanego procesu, który będzie wymagał stawiennictwa na rozprawach czy angażowania świadków. Znamy znacznie lepszy sposób na odzyskanie należności – to windykacja przedsądowa. Pozwala ona zakończyć sprawę, zanim ta na dobre się rozpocznie. Dzieje się tak w ponad 75% postępowań, które prowadzimy w AIF Kancelarii: doprowadzamy je do finału na etapie polubownym, odzyskując długi na drodze negocjacji. Wykorzystując argumentację sprawimy, że Twój partner w biznesie dojdzie do wniosku, iż oddanie pieniędzy będzie dla niego bardziej korzystne, niż unikanie spłaty. W tym zakresie jesteśmy prawdziwymi ekspertami! Pracujemy konsekwentnie, a wyróżnia nas pewność siebie. Jako prawnicy, którzy są wyspecjalizowani w windykacji, potrafimy negocjować z nieuczciwymi płatnikami, z wysoką skutecznością przekonując ich do uznania długu i podpisania deklaracji spłaty zadłużenia.

Pozasądowa windykacja długów to recepta na opóźnienia w płatnościach

Gdy zostałeś oszukany przez kontrahenta, podejmij radykalne działania i wyegzekwuj należne Ci pieniądze. Nie toleruj nielojalności, nie gódź się na opóźnienia w opłatach! Każdy dzień zwłoki z płatnością pogarsza sytuację finansową Twojej firmy. To z kolei prowadzi do zatorów, mogących skutecznie utrudniać jej funkcjonowanie. Wobec partnerów, którzy nie respektują terminów płatności, należy podjąć działania windykacyjne. Odważ się więc skorzystać ze wsparcia prawników, a prawdopodobnie odzyskasz dług w mniej, niż 30 dni – poza sądem. Czasem wystarczy jedna fachowa rozmowa, aby dłużnik dobrowolnie podjął decyzję o zwrocie należności. Wypełnij dostępny na naszej stronie formularz kontaktowy i prześlij nam dokumenty do wstępnej analizy. Sprawdzimy, czy windykacja przedsądowa będzie dobrym sposobem na rozwiązanie Twojej sprawy.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej