Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Windykator, a komornik – poznaj różnicę!

windykacja

Bardzo często spotykamy się z utożsamianiem zawodów windykatora i komornika. Niestety to błędny sposób myślenia, gdyż ich działania obejmują zupełnie inne obszary odzyskiwania należności. Dla rozwiania wszelkich wątpliwości kancelaria windykacyjna AIF z Wrocławia prezentuje różnice pomiędzy pracą, uprawnieniami komornika i windykatora.

Windykator nakłoni dłużnika do spłaty

Windykator to osoba, która ma na celu nakłonienie dłużnika do szybkiej spłaty zobowiązania. Jego działania mają doprowadzić do uzyskania pieniędzy przed skierowaniem sprawy do sądu. Komornik może działać dopiero po uzyskaniu wyroku lub nakazu opatrzonego klauzulą wykonalności. Z windykatorem mamy do czynienia decydując się na działania poprzez profesjonalną kancelarię windykacyjną. Działania windykatora to niezwykle skuteczny sposób na szybkie odzyskanie środków, dlatego wiele firm zanim odda sprawę do sądu decyduje się skorzystać z jego usług. Kto może zostać windykatorem? Do objęcia tego stanowiska nie jest wymagane posiadania uprawnień. Windykator to osoba, która musi wyróżniać się wysokimi zdolnościami negocjacyjnymi i siłą perswazji. To osoby odporne na stres i chętne do podejmowania wyzwań. Profesjonalna kancelaria windykacyjna posiada w swoich szeregach windykatorów z wieloletnim doświadczeniem.

Windykator – co mu wolno?

Windykator polubowny doprowadza do szybkiej spłaty zobowiązania. Działania podejmowane przez niego są niezwykle aktywne. Należy jednak podkreślić, że windykator nie może nękać dłużnika. Wykonywanie telefonów w nocy lub wejście do domu nierzetelnego kontrahenta bez jego zgody nie wchodzi w grę. Windykator nie może również zastraszać i grozić dłużnikowi. Do czynności dozwolonych należy aktywny kontakt telefoniczny i pisemny. Windykator terenowy odwiedza też dłużnika w miejscu zamieszkania, jednak to nierzetelny kontrahent decyduje, czy przekroczy on próg jego domu.

Czy musimy rozmawiać z windykatorem?

Największym błędem dłużników jest działanie w myśl „z windykatorem nie muszę rozmawiać”. Unikanie kontaktu i odwlekanie spłaty skutkuje narastającymi odsetkami, które systematycznie powiększają dług. Współpracując z windykatorem dłużnik ma szansę na ustalenia harmonogramu spłat. Dzięki temu może uporać się ze swoim długiem w ratach, które są realne dla niego do spłaty.

Komornik – poznaj jego uprawnienia

Komornik sądowy działa na wniosek wierzyciela po otrzymaniu stosownych dokumentów. Egzekucja komornicza rozpoczyna się, gdy skierujemy wniosek wraz z oryginałem nakazu lub wyroku opatrzonego klauzulą wykonalności. Komornik posiada stosowne uprawnienia do zajęcia wynagrodzenia dłużnika za pracę, środków znajdujących się na kontach bankowych, a także lokatach. W przypadku większych kwot komornik może dokonać zajęcia majątku, a nawet sprzedaży nieruchomości dłużnika. Niestety na tym etapie nierzetelny kontrahent nie ma możliwości negocjowania spłaty. Niestety gdy dłużnik unikał spłaty, a windykacja nie mogła uzyskać z nim porozumienia żadne negocjacje nie wchodzą już w grę. Komornik ma również prawo do wejścia do mieszkania dłużnika. Jeśli nie wyraża on na to zgody komornik może skorzystać z pomocy policji i wejść do lokalu nawet siłą.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej