Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Windykator – czy warto korzystać z jego usług?

windykator

Skuteczne negocjacje z dłużnikiem to sprawdzony sposób na szybkie wyegzekwowanie należnych środków pieniężnych. Jak pokazują statystyki ponad 70% spraw przyjmowanych do windykacji rozwiązywanych jest na etapie polubownym. Fachowcem od prowadzenia trudnych rozmów z dłużnikiem jest windykator. Dla przybliżenia jego profesji warto wyjaśnić, na czym właściwie polega zawód windykatora.


Skuteczny windykator…. pilnie poszukiwany!

Windykatorzy na dobre wpisali się w struktury profesjonalnej windykacji prowadzonej przez kancelarie prawne. Głównym obowiązkiem osób zatrudnionych na tym stanowisku jest skuteczne i szybkie odzyskiwanie niezapłaconych zobowiązań od przedsiębiorców i osób fizycznych. Przeglądając oferty pracy możemy dostrzec, że windykator musi posiadać wiedzę z zakresu prawa, a także bardzo rozbudowane umiejętności negocjacyjne. Kluczowe jest tutaj opanowanie, odporność na stres, wysoka kultura osobista, a także silne nastawienie na realizację nakreślonych celów. Nie da się ukryć, że osoba chcąca podjąć zatrudnienie na tym stanowisku musi posiadać pewne predyspozycje, które są niezbędne do nawiązywania kontaktu z tak trudnymi rozmówcami, jak dłużnicy. Windykator zajmuje się profesjonalną „walką” z nierzetelnym kontrahentem na etapie polubownym, który trwa około 30 dni. W tym czasie negocjator jest zobowiązany do nakłonienia dłużnika do szybkiej spłaty zobowiązania. Windykator ma prawo, jeśli sytuacja tego wymaga rozłożyć regulowanie długu w dogodny dla klienta układ ratalny. Bardzo istotną kwestią jest fakt, że windykator doprowadza do podpisania uznania zobowiązania. Taki dokument jest wprost nieoceniony na etapie ewentualnego postępowania sądowego. Dzięki niemu dłużnik nie ma już możliwości kwestionowania należności, a to zdecydowanie skraca czas prowadzenia sprawy w sądzie. Dodatkowo warto nakreślić, że w zawodzie tym wyróżniamy:

 • windykatorów telefonicznych – prowadzących negocjacje z dłużnikiem jedynie na odległość poprzez rozmowy telefoniczne, korespondencję listowną, e-mailową, a nawet smsową.
 • windykatorów terenowych – to osoby, które osobiście kontaktują się z dłużnikiem w miejscu prowadzenia przez nich działalności gospodarczej lub bezpośrednio w miejscu zamieszkania.

Kiedy oddać sprawę w ręce windykatora?

Z usług windykatora warto skorzystać, kiedy termin zapłaty należności upłynął, a dłużnik ignoruje wszelkie próby kontaktu. Pomoc tego specjalisty jest też bardzo istotna, jeśli nierzetelny kontrahent nas zwodzi i odwleka regulowanie swoich zobowiązań. Nie warto zwlekać, gdyż czas zawsze działa na niekorzyść wierzyciela. Im szybciej oddamy sprawę w ręce windykatora, tym prędzej środki pieniężne trafią na nasze konto. Profesjonalni negocjatorzy są tak skuteczni, że wiele dużych firm decyduje się na zatrudnienie ich na stałe w strukturach przedsiębiorstwa. Dla mniejszych działalności lub osób, które nie borykają się zbytnio z zatorami w płatnościami polecane jest zlecenie działań konkretnej kancelarii prawnej. Prawo jest po stronie przedsiębiorców i w przypadku należności pomiędzy przedsiębiorcami windykacja prowadzona jest na koszt dłużnika. To nierzetelny kontrahent zapłaci za pracę windykatora, a nie wierzyciel zlecający odzyskanie pieniędzy.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej