Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Jak wybrać skuteczną kancelarię windykacyjną? Krótki poradnik

windykacja na koszt dluznika

Problemy z opóźnieniami w płatnościach skutecznie zmuszają przedsiębiorców do poszukiwania firm windykacyjnych. Brak spłaty faktur przez nierzetelnych kontrahentów odbija swoje piętno na rozwoju biznesu. Jak znaleźć dobrą kancelarię windykacyjną? Czym się kierować przy wyborze? Dla ułatwienia poszukiwań AIF Kancelaria z Wrocławia prezentuje krótki poradnik.

Skuteczna windykacja tylko po sprawdzeniu majątku

Dobra kancelaria windykacyjna zawsze przed przyjęciem sprawy bezpłatnie ocenia wypłacalność dłużnika. Po otrzymaniu od klienta dokumentów sprawdza je pod kątem prawnym i przystępuje do zbadania kondycji finansowej nierzetelnego kontrahenta. Dzięki takim działaniom przedsiębiorcy w zaledwie kilkanaście godzin otrzymują pełny obraz sytuacji materialnej swojego dłużnika. Krótki raport na temat jego wypłacalności zawsze uwiarygodnia firmę windykacyjną, do której zamierzamy skierować sprawę. Dodatkowo mamy pewność, że nasza wierzytelność ma szansę na szybkie odzyskanie i nie narazi nas na zbędne koszty.

Przejrzysta umowa, brak opłat wstępnych

Umowa windykacyjna nie powinna budzić naszych zastrzeżeń. Jeśli dostajemy plik kilkunastu stron napisany niejasnym prawniczym żargonem zastanówmy się nad podjęciem współpracy. Dobre Kancelarie windykacyjne nie stosują też „kruczków prawnych”. Prowizja, sposób rozwiązania współpracy i wszystkie inne ważne kwestie zawsze są zawarte w umowie.

Najlepsze firmy windykacyjne zawsze rozliczają się ze swoimi klientami na zasadzie „efektu”. Ich honorarium stanowi prowizja pobierana po skutecznym ściągnięciu wierzytelności. Dzięki temu klient otrzymuje gwarancję zaangażowania specjalistów i szybkich efektów. Dodatkowo dla przedsiębiorców powinna być prowadzona windykacja na koszt dłużnika. Opłaty stałe tzw. abonamenty powinny być dla przedsiębiorców sygnałem ostrzegawczym. Renomowana kancelaria windykacyjna nie pobiera od swoich klientów zbędnych opłat i nigdy nie naraża na dodatkowe koszty. W przypadku nie odzyskania wierzytelności firma windykacyjna nie powinna pobrać od nas żadnych opłat. Jedynymi dopuszczalnymi kosztami są opłaty pobierane w związku z postępowaniem sądowym i egzekucją komorniczą. Tutaj prawo nakazuje poniesienie wcześniejszych opłat administracyjnych, by rozpocząć działania. Poniesione wpłaty są kierowane na poczet sądu i komornika sądowego.

Listy referencyjne, dobre opinie w internecie

Warto przed podpisaniem umowy sprawdzić co o danej kancelarii windykacyjnej myślą inni przedsiębiorcy. Posiadanie listów referencyjnych od zadowolonych klientów stanowi duży atut dla każdej firmy i potwierdza jej rzetelność. Jeśli na forach internetowych pojawia się masa negatywnych wpisów dokładnie przemyślmy podjęcie współpracy. Kilka negatywnych opinii może być napisanych przez konkurencję, jednak kilkadziesiąt wpisów powinno wzbudzić w nas pewne podejrzenia.

Najlepsi specjaliści z wieloletnim stażem

Skuteczna windykacja wymaga odpowiedniego doświadczenia pracowników kancelarii. Jeśli wybrana przez nas firma posiada kadrę z wieloletnim stażem, szczyci się windykatorami z rozbudowanymi zdolnościami negocjacyjnymi to dobry sygnał. Pamiętajmy, że szybkość odzyskania naszej wierzytelności zależy od pracy tych ludzi. Połączenie pasji i wiedzy to klucz do sukcesu każdej firmy. Nie bójmy się pytać o doświadczenie pracowników im większe ich sukcesy, tym większa szansa na szybki spływ gotówki do naszego portfela.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej