Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Z końcem grudnia odzyskanie pieniędzy z faktur z 2019 roku nie będzie możliwe!

Według oficjalnych danych przedstawionych przez Biura Informacji Gospodarczej, zobowiązania finansowe polskiego biznesu rosną z miesiąca na miesiąc i niewiele wskazuje na to, żeby aktualny stan rzeczy uległ zmianie w najbliższym czasie. Przedsiębiorcy muszą jednak zapamiętać, że tylko do końca bieżącego roku mogą odzyskać pieniądze zamrożone w fakturach wystawionych w 2019 roku. W przeciwnym razie takie dokumenty ulegną przedawnieniu. Eksperci z AIF Kancelaria biją na alarm! Zdecyduj się na polubowną windykację już teraz i całkowicie wyeliminuj ryzyko straty należnych Ci sum. Zmagasz się z takim problemem? Podpowiadamy, jakie kroki warto podjąć!

Dlaczego faktury z 2019 roku ulegają przedawnieniu? Słów kilka o obowiązującym prawie

Na samym początku warto podkreślić, że ryzyko utraty pieniędzy zamrożonych w nieopłaconych fakturach nie jest niczym nowym. Zjawisko te występuje od lat. Zgodnie z nowelizacją przepisów Kodeksu Cywilnego, dokumenty wystawione w ramach sprzedaży towarów czy też usług ulegają przedawnieniu po upływie 24 miesięcy, liczonych od końca roku kalendarzowego. Taka reguła jest wiążąca praktycznie we wszystkich branżach z wyjątkiem przedsiębiorstw transportowych. Tam wygaśnięcie ważności faktury zachodzi po roku lub przy transporcie międzynarodowym roku i trzech miesiącach. Zdezaktualizowane dokumenty dla wielu firm mogą oznaczać gigantyczne straty. Ostatnie tygodnie roku kalendarzowego to jedyna taka okazja do rozwiązania problemu. Jak to zrobić? Wystarczy zdecydować się na windykację polubowną.

Razem z AIF Kancelaria zachowasz szansę na odzyskanie pieniędzy z faktur!

Przedsiębiorcom zagrożonym utratą pieniędzy zamrożonych w fakturach, które wystawiono w kalendarzowym roku 2019, polecamy skuteczne rozwiązanie, jakim jest polubowna windykacja. Specjaliści z AIF Kancelaria szczycą się wysoką efektywnością odzyskiwania zaległości pieniędzy. Nieopłacone dokumenty stanowią dziś olbrzymi problem. Zwłaszcza w przypadku, gdy nieuchronnie zbliża się data 31 grudnia 2021 roku – okres przedawnienia faktur z 2019 roku . Nie dopuścimy do tego, aby nieuregulowane długi były powodem osłabienia prowadzonej przez Ciebie działalności.

Zgłoś się do naszej kancelarii.

Razem przeanalizujemy problem i zaproponujemy dłużnikowi ugodę, w której uznaje on roszczenie. Co ważne, taki dokument powinien być podpisany jeszcze przed końcem roku. To właśnie dlatego nie masz zbyt wiele czasu na interwencje. Wszelkiego rodzaju kroki podejmowane w zakresie faktur z 2019 roku w dniu 1 stycznia 2022 roku przestaną mieć moc prawną.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej