Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, jak uzyskać wysokie stawki od Towarzystwa Ubezpieczeniowego?

dochodzenie-odszkodowania

Zadośćuczynienie za krzywdę to roszczenie nieznane dla wielu poszkodowanych. Nie wnioskując o środki pieniężne w ramach tego świadczenia pokrzywdzeni w wypadkach odbierają sobie szansę na spore środki pieniężne. Warto podkreślić, że zadośćuczynienie stanowi w wielu przypadkach główny składnik przyznanego odszkodowania przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Nie warto odbierać sobie szansy na dodatkowe pieniądze. W poniższym artykule przybliżymy świadczenie zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Kto może dochodzić zadośćuczynienia po wypadku?

Zadośćuczynienie to świadczenie należne poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, w rolnictwie, a także przy pracy. Roszczenie to ma na celu zrekompensować doznaną krzywdę na skutek feralnego zdarzenia. Zadośćuczynienie obejmuje szkodę niemajątkową, czyli poniesiony ból i cierpienie fizyczne, psychiczne. Jest to roszczenie szeroko pojęte, w które wpisuje się m. in. lęk przed jazdą samochodem, konieczność rezygnacji z konkretnych aktywności życiowych, problemy ze snem, uczucie bezradności, szpecące blizny wpływające na samoocenę, a także lęk o przyszłość. To tylko nieliczne dolegliwości, które upoważniają poszkodowanego do wnioskowania o wysokie zadośćuczynienie. O roszczenie może ubiegać się każdy poszkodowany niezależnie, czy poruszał się w pojeździe sprawcy wypadku, czy strony pokrzywdzonej w zdarzeniu. Osobą wyłączoną od możliwości dochodzenia roszczeń w ramach zadośćuczynienia jest jedynie sprawca wypadku.

Jak ustalana jest wysokość należnego zadośćuczynienia?

Bardzo istotną kwestią dla poszkodowanych w wypadkach jest ustalenie wysokości należnego zadośćuczynienia za krzywdę. Niestety doprecyzowanie stawki nastręcza zawsze wielu problemów. Nie znajdziemy w żadnych przepisach konkretnych wytycznych, jak ustalić należne po wypadku środki pieniężne. Kodeks cywilny w art. 445 określa tylko, że wysokość zadośćuczynienia musi rekompensować doznaną krzywdę w sposób odpowiedni. Niestety szkody niemajątkowej, jaką jest bez wątpienia krzywda nie możemy w prosty sposób wyrazić w stawkach pieniężnych. Jedyną podpowiedzią jest orzecznictwo sądowe w podobnych wypadkach, w których możemy dostrzec zasądzone sumy pieniężne w ramach zadośćuczynienia. Dlatego poszkodowani muszą być świadomi, że dochodzenie odszkodowań w obrębie zadośćuczynienia nie jest zadaniem łatwym. Tutaj jedynie od rzetelności argumentacji i zgromadzonej dokumentacji w sprawie zależeć będzie, czy TU przychyli się do wnioskowanej przez nas kwoty. Jeśli nie posiadamy rozbudowanych zdolności negocjacyjnych powinniśmy nawiązać współpracę z kancelarią prawną. Nie warto przez nieudolne postępowanie odbierać sobie szansy na wysokie środki pieniężne. Skuteczne kancelarie odszkodowawcze nie narażają klientów na koszty. Model rozliczeń przyjmowany przez AIF Kancelaria obejmuje, jedynie prowizję ustalaną przed przyjęciem sprawy i pobieraną jedynie po skutecznym uzyskaniu wysokiego zadośćuczynienia! Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej wyceny szkody, nie czekaj i sprawdź naszą propozycję dochodzenia odszkodowań.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej