Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Zamierzasz zawrzeć umowę ze spółką z o. o.? Zachowaj szczególną ostrożność!

Spółki widmo, przestępstwa białych kołnierzyków to pojęcia znane nie od dziś w obrocie prawnym i gospodarczym. Drastyczne obniżenie kapitału zakładowego w spółkach z o. o. przyczyniło się do lawinowego wzrostu oszustw. Czy należy wystrzegać się współpracy z podmiotami prowadzącymi działalność w formie spółek? Kancelaria AIF wyjaśnia, jak zabezpieczyć się zawierając umowę ze sp. z o. o.

Spółka z o. o. niczym magnes przyciąga oszustów

Liczba podmiotów prawa handlowego zakładanych w formie spółek z o. o. wzrosła znacząco, gdy został obniżony kapitał zakładowy z 50 tys. zł do 5 tys. zł. Tak duża zmiana sprawiła, że spółki z o. o. zaczęły powstawać, jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Zalety jakie niesie ta forma prowadzenia działalności sprawiły, że znacząco zwiększyła się liczba oszustw gospodarczych. Przestępczą działalność ułatwił również faktu wprowadzenia tzw. wirtualnych adresów, które umożliwiają tworzenie spółek widmo. Podejmując współpracę z podmiotami prawa handlowego należy zachować szczególną ostrożność. Oto 3 sposoby na uchronienie się przed problemami:

 • wywiad gospodarczych – przed przystąpieniem do umowy należy bezwzględnie sprawdzić podmiot z którym zamierzamy współpracować. Nieocenionym narzędziem weryfikacyjnym jest usługa wywiadu gospodarczego oparta na informacjach niejawnych. Dzięki rzetelnemu raportowi przedstawiającemu pełny obraz kondycji finansowej spółki możemy sprawdzić wiarygodność przyszłego kontrahenta.

 • weksel – przedsiębiorcy mogą zabezpieczyć swoje roszczenia pieniężne uzyskując weksel podpisany osobiście przez prezesa, jako osobę fizyczną. Dokument ten przyczynia się w przypadku ewentualnego postępowania sądowego do skrócenia jego trwania oraz obniżenia opłaty sądowej z 5% do 1,25% należności głównej. Ponadto co bardzo ważne potwierdza bezsporność wierzytelności. Należy podkreślić, że wszystkie powyższe zalety weksla gwarantuje jedynie prawidłowo sporządzony dokument z deklaracją wekslową. Decydując się na zabezpieczenie roszczeń w ten sposób nie warto posiłkować się wzorami znalezionymi w internecie. Dokument powinien być przygotowany przez doświadczonego prawnika tak, by zagwarantować ochronę interesów przedsiębiorców. W temacie weksli nie ma miejsca na żadne błędy czy omyłki pisarskie, gdyż będą one działać na niekorzyść wierzyciela.

 • umowa – wystawienie faktury za wykonaną usługę to zdecydowanie za mało, by odzyskać pieniądze od nierzetelnego kontrahenta. Skuteczna windykacja należności będzie możliwa, gdy przed przystąpieniem do współpracy przedsiębiorcy zawrą umowę w formie pisemnej. Dokument zabezpieczający nasz interes prawny powinien przygotować prawnik specjalizujący się w prawie gospodarczym. To bardzo istotne, by umowa zawierała wszystkie ważne elementy oraz zapisy chroniące stronę w przypadku nieuczciwości ze strony drugiego kontrahenta. Jeśli spółka z o. o. podsuwa nam przygotowaną przez siebie umowę, warto zlecić opiniowanie dokumentu prawnikowi. Doświadczona kancelaria prawnicza przeanalizuje dokładnie umowę i nakreśli problematyczne zagadnienia oraz propozycje ich zmiany.

Masz problem z odzyskaniem wierzytelności od spółki z o. o.? Rozwiążemy go!

Jeśli borykasz się z problemem odzyskania środków pieniężnych od spółki z ograniczoną odpowiedzialnością AIF Kancelaria może Ci pomóc. Profesjonalna windykacja wierzytelności daje szansę na błyskawiczne odzyskanie należności. Po zawarciu współpracy bezpłatnie przeprowadzimy wywiad gospodarczy w celu wyjawienia majątku dłużnika. Gwarantujemy wsparcie na każdym etapie prowadzenia sprawy. AIF Kancelaria skupia prawników wyspecjalizowanych w prawie gospodarczym, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w skutecznej reprezentacji klientów w sporach ze spółkami prawa handlowego. Jak podjąć współpracę z naszą kancelarią? Prześlij dokumenty potwierdzające powstanie wierzytelności. Ocenimy bezpłatnie szanse na odzyskanie należności nakreślając naszą propozycję rozwiązania sprawy. Po podjęciu współpracy wyręczamy Cię w większości czynności prawnych skutecznie odzyskując środki pieniężne od dłużnika. Postaw na pewne wsparcie doświadczonej kancelarii prawnej i rozwiąż swój problem z nieuczciwym kontrahentem.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej