Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Zawarłeś umowę ze spółką cywilną? Może być nieprawidłowa!

Obowiązujące przepisy prawa handlowego i cywilnego sprawiły, że spółka cywilna jest najprostszą formą prowadzenia działalności wśród wszystkich spółek. Dlatego nawiązując współprace biznesowe, bardzo często drugą stroną umowy będzie spółka cywilna. Przedsiębiorcy podpisując umowę z tym podmiotem gospodarczym są przeświadczeni, że ich interes prawny zostaje należycie zabezpieczony, czy jednak na pewno?

Kłopotliwa umowa pomiędzy wspólnikami

W poniższym tekście nawiążemy do najczęstszego błędu popełnianego przez przedsiębiorców zawierających współpracę handlową ze spółkami cywilnymi. Lwią część tego typu dokumentów podpisuje tylko jeden ze wspólników, gdyż nieświadoma druga strona umowy jest przekonana, że ma on pełne prawo do reprezentowania interesów spółki. Taki pogląd na sprawę w przypadku braku płatności ze strony spółki prawa handlowego, ściąga na wierzyciela nie lada kłopoty. Należy bezwzględnie podkreślić, że sposób reprezentacji tego podmiotu jest zawsze określany w umowie spółki. W bardzo wielu przypadkach podpis jednego wspólnika nie jest wystarczający, by jakakolwiek umowa zawierana w imieniu spółki była ważna, wiążąca. W sytuacji, gdy sprawa trafia do sądu, zobowiązania wynikłe z takiego dokumentu są negowane, a spółka cywilna nie chce odpowiadać za umowę, na której widnieje podpis tylko jednego wspólnika.

Czy zatem warto współpracować ze spółkami cywilnymi? Oczywiście, że tak. Należy jednak zachować dozę ostrożności i zawsze przed zawarciem umowy poprosić o przedstawienie umowy spółki. Wartym podkreślenia jest fakt, że tego typu umowa nie jest ujawniania publicznie w rejestrach jak np. KRS. Otrzymując dokument do wglądu, należy szczegółowo zapoznać się z zapisami w nim widniejącymi w zakresie sposobu reprezentacji. Określają one, czy jeden wspólnik może reprezentować samodzielnie spółkę, czy wymagane są podpisy wszystkich wspólników. Jeśli nie mamy pewności, że umowa spółki jest dla nas w 100% zrozumiała, warto skorzystać z porady prawnej doświadczonego prawnika.

Zawarłem umowę ze spółką cywilną i nie mogę odzyskać należnych pieniędzy

Windykacja należności od spółek cywilnych rządzi się swoimi prawami. Przedsiębiorcy, którzy zawarli wadliwą umowę, potrzebują solidnej reprezentacji prawnej. Kancelaria AIF posiada wieloletnie doświadczenie w odzyskiwaniu środków pieniężnych od spółek prawa handlowego. Wystarczy, że prześlesz do nas dokumenty, z których wynika należność, a bezpłatnie je przeanalizujemy i wskażemy możliwości skutecznego odzyskania należności. Gwarantujemy pełne wsparcie na każdym etapie windykacji. Nasi windykatorzy i prawnicy szczycą się bogatym doświadczeniem i wieloma sukcesami. Pamiętaj, czas zawsze działa na niekorzyść wierzyciela. Prześlij już teraz dokumenty do bezpłatnej analizy i sprawdź, czy masz szansę na błyskawiczne odzyskanie środków pieniężnych.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej