Skip to content

Brak płatności za fakturę VAT? Działając szybko i zdecydowanie odzyskasz swoje pieniądze

Jak pokazują najnowsze dane, ilość nieopłacanych faktur VAT, wystawianych przez polskie firmy, stale rośnie. Jest to gigantyczny problem, który został dodatkowo spotęgowany trudną sytuacją na współczesnym rynku. Kryzys nie wybiera. Zdarzają się przypadki, gdzie nawet bezproblemowi od wielu lat Klienci zaczynają zalegać z opłatami od kilku do nawet kilkudziesięciu dni. Nie zawsze w takich sytuacjach spokój i wyczekiwanie okazują się być dobrymi doradcami. Wręcz przeciwnie, bo w tego typu momentach powinieneś działać szybko i zdecydowanie. Tylko tak możesz odebrać to, na co tak na dobrą sprawę sam zapracowałeś. Chcesz wiedzieć wszystko o odzyskiwaniu pieniędzy z zaległych faktur? Zapraszamy!

Najgorsze co możesz zrobić, to nie zareagować na nieopłaconą fakturę VAT

Chociaż ciężko w to uwierzyć, duża liczba przedsiębiorców nie reaguje bądź reaguje z ogromnym opóźnieniem na konieczność odzyskania pieniędzy z nieopłaconych jeszcze faktur VAT. To bardzo duży błąd, ponieważ czas w tym przypadku działa na Twoją niekorzyść. Jeśli zdecydujesz się nawet na kilkanaście dni zwłoki, ryzykujesz całkowitą utratę należnych Ci kwot. Warto także podkreślić, że rzadko zdarza się przypadek, kiedy to sam dłużnik zgłosi się do Ciebie w kwestii uregulowania zaległych przelewów. Wiedząc o problematycznych Klientach, stosuj się do prostej zasady. Każdy dzień opóźnienia może się zmienić w tydzień. Tydzień w miesiąc, a miesiąc w rok. I tak do skutku. AIF Kancelaria, jako grupa doświadczonych ekspertów, poleca skorzystanie z możliwości szybkiej windykacji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przypomnienie (np. w formie e-mailowej lub pocztą tradycyjną) masz prawo wysłać już pierwszego dnia po upływie terminu płatności. Kłopot zaczyna się dopiero w momencie, w którym dłużnik nawet nie reaguje na wysyłane przez Ciebie sygnały.

Zgłoś się do specjalistów. AIF Kancelaria przeprowadzi windykację na koszt dłużnika

W momencie, kiedy przypomnienia z Twojej strony okazują się być nieskuteczne, warto zwrócić się o pomoc do doświadczonych ekspertów. Nasza AIF Kancelaria od wielu lat specjalizuje się w nie tylko błyskawicznej, ale przede wszystkim skutecznej windykacji zobowiązań finansowych. Wiele problematycznych spraw jesteśmy w stanie zakończyć na etapie polubownych negocjacji, co mocno przyśpiesza okres spłaty długu. W wyjątkowo trudnych sytuacjach, świadczymy pełną pomoc przy sprawach sądowych. Co ciekawe, jesteśmy w stanie podjąć profesjonalne działania, mające na celu odciążenie wierzyciela od kosztów naszej pracy. Windykacja na koszt dłużnika to popularna opcja, która minimalizuje straty poniesione w wyniku braku uczciwości lub wypłacalności Klienta.

Korzystanie z usług kancelarii prawniczej przy zadłużeniach kontrahentów to dla wielu właścicieli firm absolutna ostateczność. Tymczasem stale udowadniamy, że zdecydowane i szybkie działanie pomaga w błyskawicznym odzyskaniu należnych Ci pieniędzy. To także sposób na uniknięcie kilku innych problemów. Batalie sądowe z niewypłacalnymi podmiotami z pewnością nie będą czymś, na co chcesz przeznaczyć swój niezwykle cenny czas!