Zagraniczne przepisy ratunkiem dla dłużników? AIF Kancelaria ma szerokie doświadczenie w przeprowadzaniu upadłości transgranicznej!

Utrata pracy, niespłacone faktury, piętrzące się raty za kredyty potrafią doprowadzić do ruiny finansowej. Wielu dłużników ucieka za granice przed zaległościami w płatnościach. Wyjazd do Anglii lub innego kraju nie kończy trudności finansowych, które pozostają w ojczyźnie. Dla wielu z nich światełkiem nadziei jest upadłość konsumencka. Niestety polskie przepisy nie są przychylne dla dłużnika i ogłoszenie bankructwa nie jest sprawą prostą. Dlatego stale rosnącą popularnością cieszy się upadłość transgraniczna, gdyż zagraniczne przepisy są o wiele łaskawsze dla zadłużonych. AIF Kancelaria zatrudnia prawników wyspecjalizowanych w przeprowadzaniu upadłości transgranicznej.

Upadłość transgraniczna to uwolnienie od długów! Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników i przeprowadź skutecznie upadłość konsumencką

Upadłość transgraniczna to często jedyny ratunek dla osób, które w związku z nieprzychylnymi zdarzeniami życiowymi popadły w długi. Podstawową przesłanką do ogłoszenia upadłości transgranicznej jest rozporządzenie Rady WE z nr  1346/2000 z 29 maja 2000 r. Wymogiem jest aby dłużnik główny ośrodek działalności (statutową siedzibę)  posiadał w danym państwie członkowskim. Sąd uznając, że siedziba przedsiębiorcy znajduje się na terenie ich kraju może wszcząć i przeprowadzić postępowanie upadłościowe. Należy bezwzględnie podkreślić, że postanowienie zagranicznego sądu jest uznawane w pozostałych państwach członkowskich. Ogłaszając upadłość transgraniczną ograniczamy wierzycielom możliwość dochodzenia swoich zobowiązań! Każde rozpoczęte postępowanie będzie podlegać ograniczeniom do postępowania głównego upadłościowego prowadzonego przez sąd zagraniczny. AIF Kancelaria Wrocław ma szerokie doświadczenie w upadłości transgranicznej. W przypadku pytań służymy pomocą i zachęcamy do kontaktu.