Skip to content

Czy warto ubiegać się o odzyskanie długu z zagranicy? Podpowiadamy!

Czy warto ubiegać się o odzyskanie długu z zagranicy? Podpowiadamy!

Odzyskanie długu z zagranicy nie należy do najprostszych działań. Wszystko zależy od woli dłużnika, który może uchylać się od uregulowania wierzytelności, a także zagranicznych przepisów regulujących kwestie zadłużenia w danym kraju – co za tym idzie, pojawia się konieczność ponoszenia kosztów tłumaczeń wszelkiego rodzaju dowodów, korespondencji i dokumentacji. Wszystko to sprawia, że konieczne może okazać się wsparcie zewnętrznych specjalistów. Szukasz pomocy przy windykacji zagranicznej? Jesteś w dobrym miejscu. W AIF Kancelarii przeprowadzamy ją już w 48 państwach. Nasze działania przeprowadzane są bezpośrednio w krajach dłużników, co przekłada się na szybszą spłatę zadłużenia. Dowiedz się, co powinieneś wiedzieć o windykacji zagranicznej i poznaj nasze wskazówki na to, jak zwiększyć jej skuteczność.

Odzyskiwanie długów z zagranicy – od czego zacząć?

Odzyskiwanie długów z zagranicy ma swoje standardy oraz zasady. Nie da się rozpocząć procesu windykacji za granicą bez zapoznania się ze specyfiką funkcjonowania danego rynku zagranicznego oraz obowiązującymi tam przepisami prawnymi. To właśnie na ich podstawie, w zgodzie z istniejącymi zapisami, można dochodzić swych praw oraz próbować odzyskać należności. Windykacja zagraniczna nie jest łatwa; niesłychanie ważna w całym procesie jest komunikacja z dłużnikiem. Powinna ona występować w jego ojczystym języku, który przybiera prawno-formalną postać. Dodatkowo, etapy ściągania długu mogą różnić się w zależności od kraju. Czas windykacji zagranicznej uzależniony jest od wielu zmiennych, wśród których wymienia się:

  • postawę oraz chęć współpracy dłużnika;
  • stan majątku osoby zadłużonej;
  • procedury prawne obowiązujące w danym państwie;
  • wysokość kwoty, jaką chce się odzyskać od dłużnika.

Kwestia windykacji należności z zagranicy może być trudna, głównie ze względu na drażliwy i złożony charakter przyczyn zadłużenia. Fachowa wiedza doświadczonych w windykacji specjalistów może okazać się niezbędna do uzyskania terminowego rozliczenia zaległych zobowiązań.

AIF Kancelaria wspiera swoich Klientów w odzyskiwaniu należności z zagranicy!

W AIF Kancelarii od wielu lat zajmujemy się windykacją zagraniczną. Współpracując z nami nie musisz zastanawiać się nad tym, w jaki sposób przeprowadzić windykację w danym kraju. Wszystkim zajmiemy się za Ciebie, przejmując wszystkie formalności i prowadząc działania aż do samego końca. Świadczymy kompleksowe usługi windykacji zagranicznej dla firm, działając w oparciu o wiedzę i doświadczenie. Prowadzimy negocjacje z dłużnikami oraz wierzycielami, wspomagamy procesy postępowań sądowych, a także zajmujemy się obrotem wierzytelnościami. Wynagrodzenie ustalane jest w sposób indywidualny, na podstawie kompleksowej analizy sytuacji dłużnika. Zdajemy sobie sprawę z tego, że windykacja zagraniczna to niezwykle złożony proces. Zawsze działamy na korzyść wierzyciela, dokładając wszelkich starań ku temu, by z powodzeniem zakończyć windykację najszybciej, jak tylko możliwe. Wyróżniamy się naprawdę wysoką skutecznością – ponad 75% spraw, jakie prowadzimy, rozwiązywanych jest już na etapie polubownym. Powierzając nam windykację zagraniczną możesz liczyć na profesjonalizm i wyrozumiałość naszych specjalistów. AIF Kancelaria zawsze działa na rzecz dobra swoich Klientów. W windykacji zagranicznej ogromną rolę odgrywa czas; już dziś zacznij odzyskiwanie należności z profesjonalistami. Zapraszamy do kontaktu.