Skip to content

Upadłość konsumencka. Dlaczego warto wybrać Kancelarię? Odpowiadamy!

Upadłość konsumencka. Dlaczego warto wybrać Kancelarię? Odpowiadamy!

O Twoje uszy obił się już temat upadłości konsumenckiej, ale jeszcze nie wiesz, czym tak naprawdę jest tego typu zabieg oraz dlaczego warto rozpocząć współpracę z doświadczoną Kancelarią przy jego realizacji? Spokojnie. Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Zrozumiałym językiem wyjaśniamy proces upadłości konsumenckiej oraz jak na tacy podajemy argumenty przemawiające za kontaktem z wykwalifikowanymi ekspertami. Przeczytaj i zacznij drogę ku uwolnieniu się od długów. Zapraszamy!

Nie jesteś w stanie spłacić zobowiązania? Wybierz upadłość konsumencką

Zobowiązania finansowe zdecydowanie łatwiej zaciągnąć niż spłacić. Zwłaszcza, jeżeli pojawiają się dodatkowe czynniki w postaci wysokiego oprocentowania pożyczki bądź też problemów, jakich nikt nie przewidział w momencie zaciągania długu czy poproszenia o wykonanie realizacji. W tych najbardziej skrajnych przypadkach dobrym sposobem na przywrócenie pełnej wypłacalności jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej, która stanowi popularne postępowanie wszczynane przed sądem w celu oddłużenia osoby nieradzącej sobie ze spłatą zobowiązania. Poprzez spieniężenie posiadanych dóbr osobistych przez zadłużonego, sąd jest w stanie ustalić realny harmonogram na spłatę problematycznych kwot, zaspokajając tym samym wszystkich wierzycieli upadłego. Warto podkreśli fakt, że możliwość zgłoszenia upadłości konsumenckiej często w ogóle nie trafia do osób borykających się z problemami finansowymi oraz nieopłaconymi zobowiązaniami w tle. W takich przypadkach należy uświadamiać i wskazywać skuteczne drogi eliminujące problem. Nasza AIF Kancelaria od lat działa w zakresie zwiększania poziomu wiedzy osób zadłużonych. Chociażby poprzez publikacje, takie jak ta!

Uzyskanie upadłości konsumenckiej bez doświadczonej Kancelarii? To może być trudne!

Chociaż w teorii niektórym osobom upadłość konsumencka może wydawać się być bardzo prostym tematem, praktyka pokazuje, że w tego typu zadaniach należy wykazywać się szeroką wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. Wsparcie wykwalifikowanych ekspertów będzie więc nieocenione w takich przypadkach. Nasza AIF Kancelaria posiada wieloletni staż, a na naszym koncie znajdują się również pozytywnie zakończone sprawy w zakresie oddłużania poprzez upadłość konsumencką. Praktyczna umiejętność rozwiązywania tego typu problemów to jedno, natomiast zupełnie osobną kwestią pozostaje możliwość uzyskania pełnego wsparcia przez specjalistów podczas procesu. A od razu zaznaczamy, że może być on skomplikowany i wydłużający się. Zwłaszcza, jeśli do tego tematu podejdzie się bez wcześniejszego przygotowania. Prawnicy AIF Kancelaria pomagają na nowo przywrócić wypłacalność, wspierając swoich Klientów na każdym etapie postępowania o upadłość konsumencką. Ograniczamy w ten sposób do minimum Twoje zaangażowanie w sprawę!