Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Dłużnik może zniszczyć Twoją firmę. Dowiedz się jak sprawdzić kontrahenta i uniknąć kłopotów

windykacja

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z podejmowaniem decyzji w obrębie nawiązywania współpracy z innymi kontrahentami. Niezależnie od tego czy wykonujemy usługi, czy sprzedajemy konkretne produkty borykamy się z ryzykiem nieterminowych płatności. Często przedsiębiorcy zadają sobie pytanie: jak odróżnić rzetelnego kontrahenta od oszusta? AIF Kancelaria zna odpowiedź na to nurtujące pytanie.

Oceń ryzyko i uniknij problemów

Niestety niewypłacalność firm to spory problem w obrocie gospodarczym. Statystyki nie napawają też optymizmem, tylko w 2015 roku upadłość ogłosiło 750 firm. Oczywiście najczęściej powodem bankructwa jest utrata płynności finansowej, która odbija swoje piętno na innych kontrahentach. Każdy przedsiębiorca musi być świadom, że firmy nie bankrutują z dnia na dzień, bardzo często z problemami zmagają się już kilka miesięcy wcześniej. Dlatego tak ważna jest ocena wypłacalności potencjalnego kontrahenta, dzięki niej unikniemy niezapłaconej faktury. Możemy jej dokonać samodzielnie w okrojonym wymiarze lub zlecić doświadczonej kancelarii windykacyjnej przeprowadzenie obszernego wywiadu gospodarczego.

Jak sprawdzić przyszłego kontrahenta?

Przed nawiązaniem współpracy opiewającej na znaczne sumy każdy przedsiębiorca musi bezwzględnie sprawdzić kondycję finansową potencjalnego partnera. Poniżej prezentujemy kilka sposobów samodzielnego sprawdzenia kontrahenta:

 • Giełda wierzytelności – wierzytelności umieszczane na giełdach są pozycjonowane w wyszukiwarce Google, dzięki temu wpisując nazwę kontrahenta możemy natknąć się na jego niezapłacone zobowiązania względem innych firm. To bardzo ważne, by z firmami znajdującymi się na giełdach wierzytelności współpracować tylko na zasadzie płatności gotówkowej. Tylko w taki sposób możemy uniknąć problemów, umożliwiając zapłacenie za towar przelewem z dużym prawdopodobieństwem będziemy musieli oddać swoją fakturę do windykacji.
 • KRS, CEIDG– każdego kontrahenta warto sprawdzić w rejestrach. Znajdziemy tam podstawowe informacje o funkcjonowaniu firmy. Dzięki temu unikniemy natknięcia się na oszustów. W przypadku spółek w KRS możemy też znaleźć informacje o bezskutecznych egzekucjach komorniczych i zaległościach względem ZUS i US.
 • Opinie – nie bójmy się sprawdzać opinii o potencjalnym kontrahencie w internecie. Oczywiście musimy brać pod uwagę, że niektóre z nich mogą być pisane przez konkurencję. Jednak duża liczba niepochlebnych opinii to dla nas lampka ostrzegawcza. Bardzo często zirytowani przedsiębiorcy piszą wprost, że dana firma jest nieuczciwa, a nawet że sprawami niezapłaconych faktur zajmuje się profesjonalna windykacja.

Wywiad gospodarczy to sposób na uniknięcie dłużnika

Kiedy kontrakt opiewa na znaczne kwoty pieniędzy nie warto ograniczać się do samodzielnego sprawdzenia kontrahenta. To zbyt mało, by podpisać umowy często decydujące o przyszłości naszej firmy. Kondycję finansową zawsze sprawdzajmy przez doświadczoną wywiadownię gospodarczą. Taki dział posiadają kancelarie windykacyjne, które odpłatnie sprawdzają wypłacalność firm. Raport obejmuje rozwój firmy na przełomie ostatnich lat uwzględniający analizę ryzyka na przyszłość. Wywiadownie gospodarcze mają dostęp do danych niejawnych, które mogą dać pełen pogląd na sytuację finansową danej firmy. Windykacja bankruta może okazać się nieskuteczna zanim dasz się namówić na współpracę opiewającą na znaczne sumy sprawdź, czy otrzymasz wynagrodzenie za swoją pracę.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej