Windykacja przedsądowa stanowi jedno z najlepszych narzędzi, umożliwiających szybkie odzyskanie należności od dłużnika. Składa się na nią szereg złożonych czynności, w tym przygotowanie i wysyłanie wezwań do zapłaty oraz negocjacje. Pozasądowe odzyskiwanie długów realizowane przez specjalistów z AIF Kancelarii, w zdecydowanej większości przypadków kończy się powodzeniem i prowadzi do spłaty zobowiązania bez konieczności wkraczania na drogę sądową. Ten sposób na odzyskiwanie długów pozwala skutecznie skłonić dłużnika do oddania pieniędzy, a cała procedura zamyka się w 30 dniach.

Prawnicy z AIF Kancelarii przeprowadzają pozasądowe odzyskiwanie długów, bazując na twardych negocjacjach z dłużnikami

Większość nierzetelnych kontrahentów nie spłaca długów, ponieważ czują się oni bezkarni. Zaciągając liczne zobowiązania względem kolejnych przedsiębiorców konsekwentnie wodzą ich za nos, obiecując zwrot pieniędzy albo unikając kontaktu. Prowadzona przez naszych prawników windykacja przedsądowa pozwala na dobre zakończyć samowolę dłużnika. Odbywa się to przy pomocy narzędzi negocjacyjnych – eksperci w dziedzinie windykacji potrafią stosować twarde argumenty, które skłaniają nieuczciwych kontrahentów do natychmiastowej zmiany nastawienia. W naszej kancelarii strategia negocjacyjna zawsze jest dobierana indywidualnie, zależnie od specyfiki sprawy. Dzięki temu przynosi oczekiwane rezultaty. Co za tym idzie, pozasądowe odzyskiwanie długów skutkuje podpisaniem ugody albo uznaniem zadłużenia i spłatą zobowiązania. Często należność jest regulowana w całości, jednak bywa również, że ustala się plan spłaty. Wówczas kancelaria czuwa nad realizacją postanowień i monitoruje sytuację. Jeśli warunki postawione przez wierzyciela nie będą egzekwowane, sprawa zostanie skierowana do sądu.

Windykacja przedsądowa sposobem na dłużnika! Umiejętnie nawiążemy z nim kontakt i odzyskamy całą należność w 30 dni

Przez niemal 20 lat obecności w branży windykacyjnej, każdego dnia mieliśmy okazję przekonywać się o tym, że czas jest sprzymierzeńcem dłużników. Gdy windykacja nie zostanie rozpoczęta odpowiednio wcześnie, rośnie szansa, iż nierzetelny kontrahent zdąży upłynnić bezprawnie zgromadzony majątek. Do takiej sytuacji nie można dopuścić, dlatego w AIF Kancelarii rekomendujemy szybkie i zdecydowane działania. Pozasądowe odzyskiwanie długów to dopiero pierwszy krok na liście czynności, podejmowanych przez nas w imieniu wierzycieli. Bardzo często jest on na tyle skuteczny, że po miesiącu możemy zamknąć sprawę – nasz Klient odzyskuje należność, a dłużnik pokrywa koszty windykacji. Na czym polega polubowne nakłanianie dłużnika do spłaty zobowiązania? To między innymi negocjacje i wysyłanie wezwań do zapłaty. Kiedy uzyskamy deklarację spłaty zadłużenia, reszta to tylko formalność. Jako profesjonaliści w dziedzinie windykacji, pozasądowe odzyskiwanie długów przeprowadzamy skutecznie i zgodnie z prawem. Skontaktuj się z nami, a prawdopodobnie w ciągu 30 dni odzyskasz swoje pieniądze.